Z tenisowych aren

• Z tenisowych aren. W Grand Prix Polski młodzików i młodziczek startowali w weekend najmłodsi reprezentanci Kolpingu Jarosław. Triumfatorką zawodów została trenująca w jarosławskim ośrodku PZTS - Kinga Hawro, która w zawodach ogólnopolskich reprezentuje barwy rzeszowskiej Politechniki. Natalia Maciałek w gronie młodziczek została sklasyfikowana na miejscach 41-48, a Szymon Flaumenhaft rywalizacje w gronie młodzików ukończył w przedziale miejsc 17-24. Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom turnieju w Dębicy medale wręczał wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego - Kamil Dziukiewicz. Jarosław i powiat jarosławski będą mieli swojego przedstawiciela na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W ubiegłym tygodniu awans na igrzyskach wywalczył tenisista stołowy drużyny Sokołów S.A. Jarosław - Sathiyan Gnanasekaran. Reprezentant Indii, który reprezentuje na co dzień barwy klubu z Podkarpacia, przepustkę do występu w stolicy Japonii wywalczył podczas azjatyckich kwalifikacji w Doha. Bliski zdobycia biletów do Tokio podczas światowych kwalifikacji był drugi z naszych zawodników - Kou Lei. Podopieczny Kamila Dziukiewicza przegrał jednak spotkanie w ostatnim etapie z Lubomirem Jancarikiem i o awans będzie walczyć w europejskich kwalifikacjach w Portugalii. Po turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Tokio tenisistów stołowych zespołu Sokołów S.A. Jarosław czeka teraz rywalizacja w LOTTO Superlidze. Już w najbliższy poniedziałek podopieczni Kamila Dziukiewicza zmierzą się na wyjeździe z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, który zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli. To nie koniec jednak emocji z udziałem tenisistów stołowych z Podkarpacia w tym tygodniu. Od piątku do niedzieli w Arłamowie rozgrywane będą bowiem 89. Indywidualne Mistrzostwa Polski, w których wystąpi m.in. Anna Brzyska, wychowanka Kolpingu Jarosław i uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Informacja: Sokołów S.A Jarosław, Kolping Jarosław.

Informacja: Sokołów S.A Jarosław, Kolping Jarosław.