Duży sukces w ogólnopolskim konkursie dotacyjnym „Niepodległa 2021”

• Duży sukces w ogólnopolskim konkursie dotacyjnym „Niepodległa 2021”. Jarosławskie Stowarzyszenie "Ocalić Przeszłość dla Przyszłości" otrzymało dofinansowanie na rekonstrukcję historyczną "Serce w plecaku", a wszystko w ramach konkursu „Niepodległa 2021”. Będzie go realizować wspólnie z Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu oraz Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną. Wśród partnerów wydarzenia nie zabraknie powiatu jarosławskiego. Mowa o kwocie 69. tys. złotych, a planowany termin to wrzesień tego roku. - Cieszę się, że pomysł zrodził się w moim biurze poselskim. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, ciężkiej pracy, mamy efekty. Przed nami wyzwanie ! We wrześniu 2021r. na terenie Jarosławia czeka na Państwa wielkie widowisko. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, aby osiągnąć dzisiejszy sukces – komentuje otrzymanie dotacji poseł Tadeusz Chrzan. – Samorząd powiatu jarosławskiego od wielu lat wspiera inicjatywy, które mówią o naszej lokalnej historii, propaguje też wydarzenia kształtujące postawy patriotyczne, dlatego i tym razem nie mogło nas zabraknąć – dodaje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. W konkursie uczestniczyło 1705 wniosków. Samorządowe instytucje kultury złożyły ich 787, a NGO – 918. Dofinansowanie otrzymało 111 wnioskodawców – 32 samorządowych i 79 NGO. Łączna kwota dofinansowania dla wszystkich projektów, początkowo planowana na 3,5 mln zł, dzięki przyznaniu dodatkowych środków uległa zwiększeniu do 4,5 miliona złotych.