Powiat jarosławski pozyskał dotację na remont przyszłej siedziby Powiatowego Ogniska Baletowego

  • Wydrukuj
  • Email
  • Powiat jarosławski pozyskał dotację na remont przyszłej siedziby Powiatowego Ogniska Baletowego. Powiat jarosławski dostanie kolejne 3 mln złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tym razem chodzi o przebudowę budynku przy ul. Tarnowskiego 1 w Jarosławiu dla potrzeb funkcjonowania Powiatowego Ogniska Baletowego. Decyzje w tej sprawie ogłosił dziś, 31 marca, premier Mateusz Morawiecki. Przypomnijmy, że pierwsze 3 mln złotych dotyczyły wniosku do RFIL na przebudowę budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu (więcej TUTAJ) Pierwszy etap prac przy zabytkowym budynku przy ul. Tarnowskiego w Jarosławiu, gdzie niegdyś mieściło się Powiatowe Ognisko Baletowe zakończył się już w 2020 roku. Najbardziej widocznym elementem remontu, którego inwestorem w całości był samorząd powiatowy, jest całkowicie nowy dach, orynnowanie oraz poddasze, już przystosowane do użytkowania. Koszt wyniósł 885 tys. złotych. Więcej o tym remoncie TUTAJ - Po przyznaniu dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i dopełnieniu wszystkich formalności z tym związanych, chcemy rozpocząć kolejne etapy remontu. Wg planów myślimy o połowie tego roku – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, w tym posłowi Tadeuszowi Chrzanowi, za którego kadencji jako starosty jarosławskiego, ten budynek został odkupiony od poprzednich właścicieli. Budynek w samym centrum Jarosławia, to neoklasycystyczny gmach Stowarzyszenia Rękodzielników Żydowskich „Jad Charuzim”, wzniesiony według projektu Samuela Kormana w latach 1907-1912. W wojewódzkim rejestrze zabytków jest od 1984 r. W 2008 r. budynek został zwrócony Gminie Żydowskiej i jego właścicielem została Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. W 2017 r. władze samorządowe powiatu jarosławskiego zdecydowały o jego zakupie na rzecz działalności edukacyjno-kulturalnej za kwotę 500 tys. złotych. W powiecie jarosławskim, w ramach naboru wniosków do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, dotacje przyznano również:Radymno - budowa budynku socjalnego z szatniami i sanitariatami Pruchnik - modernizacja oświetlenia ulic, placów, dróg i miejsc publicznych gmina Pawłosiów - przebudowa drogi gminnej Jarosław (rondo) Tywonia gmina Jarosław - termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Surochowie gmina Rokietnica - modernizacja oświetlenia ulicznego
Zdjęcie archiwalne

Powiat jarosławski dostanie kolejne 3 mln złotych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tym razem chodzi o przebudowę budynku przy ul. Tarnowskiego 1 w Jarosławiu dla potrzeb funkcjonowania Powiatowego Ogniska Baletowego. Decyzje w tej sprawie ogłosił dziś, 31 marca, premier Mateusz Morawiecki. Przypomnijmy, że pierwsze 3 mln złotych dotyczyły wniosku do RFIL na przebudowę budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu (więcej TUTAJ)

Pierwszy etap prac przy zabytkowym budynku przy ul. Tarnowskiego w Jarosławiu, gdzie niegdyś mieściło się Powiatowe Ognisko Baletowe zakończył się już w 2020 roku. Najbardziej widocznym elementem remontu, którego inwestorem w całości był samorząd powiatowy, jest całkowicie nowy dach, orynnowanie oraz poddasze, już przystosowane do użytkowania. Koszt wyniósł 885 tys. złotych. Więcej o tym remoncie TUTAJ

- Po przyznaniu dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i dopełnieniu wszystkich formalności z tym związanych, chcemy rozpocząć kolejne etapy remontu. Wg planów myślimy o połowie tego roku – informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot. – Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, w tym posłowi Tadeuszowi Chrzanowi, za którego kadencji jako starosty jarosławskiego, ten budynek został odkupiony od poprzednich właścicieli.

Budynek w samym centrum Jarosławia, to neoklasycystyczny gmach Stowarzyszenia Rękodzielników Żydowskich „Jad Charuzim”, wzniesiony według projektu Samuela Kormana w latach 1907-1912. W wojewódzkim rejestrze zabytków jest od 1984 r. W 2008 r. budynek został zwrócony Gminie Żydowskiej i jego właścicielem została Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. W 2017 r. władze samorządowe powiatu jarosławskiego zdecydowały o jego zakupie na rzecz działalności edukacyjno-kulturalnej za kwotę 500 tys. złotych.

W powiecie jarosławskim, w ramach naboru wniosków do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, dotacje przyznano również:

  • Radymno - budowa budynku socjalnego z szatniami i sanitariatami
  • Pruchnik - modernizacja oświetlenia ulic, placów, dróg i miejsc publicznych
  • gmina Pawłosiów - przebudowa drogi gminnej Jarosław (rondo) Tywonia
  • gmina Jarosław - termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Surochowie
  • gmina Rokietnica - modernizacja oświetlenia ulicznego

167392352 486676539356713 1715177964002924921 n

Załączniki do pobrania

Podkarpackie-1.pdfplik w formacie .PDF (16 Pobrań)