3 miliony złotych wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla powiatu jarosławskiego

  • Wydrukuj
  • Email
  • 3 miliony złotych wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla powiatu jarosławskiego. Kolejne wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla powiatu jarosławskiego. Tym razem są to 3 miliony złotych, które samorząd przeznaczy na remont zabytkowego budynku, w którym mieściła się kiedyś między innymi biblioteka i ognisko baletowe. Po remoncie obiekt znów ma służyć mieszkańcom powiatu do celów kulturalnych. Relacja TVP3  Rzeszów jest do zobaczenia TUTAJ To jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków w Jarosławiu. Powstał na początku XX wieku z inicjatywy Stowarzyszenia Rękodzielników Żydowskich. Po II wojnie światowej mieściły się tu najróżniejsze placówki. Kiedy w 2008 roku budynek został zwrócony stronie żydowskiej - opustoszał i zaczął popadać w ruinę. Dlatego 3 lata temu powiat jarosławski odkupił go i rozpoczął remont. Przy okazji remontu dachu - na poddaszu budynku powstało kilka dodatkowych pomieszczeń. Na odnowienie czeka natomiast najbardziej reprezentacyjna sala, w której będą się odbywać zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach powiatowego ogniska baletowego. Którego siedziba - po latach - ma wrócić do budynku po jego remoncie. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych powiat jarosławski dostał już także 3 miliony złotych na przebudowę Specjalnego Ośrodka Szkolny Wychowawczego. I dostosowanie go do potrzeb niepełnosprawnych wychowanków - między innymi poprzez budowę windy. Wsparcie dostało też kilka gmin w powiecie jarosławskim - głównie na remonty szkół i dróg. Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów
Zdj: Archiwum Starostwa Powiatowego w Jarosławiu

Kolejne wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla powiatu jarosławskiego. Tym razem są to 3 miliony złotych, które samorząd przeznaczy na remont zabytkowego budynku, w którym mieściła się kiedyś między innymi biblioteka i ognisko baletowe. Po remoncie obiekt znów ma służyć mieszkańcom powiatu do celów kulturalnych.

Relacja TVP3  Rzeszów jest do zobaczenia TUTAJ

To jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków w Jarosławiu. Powstał na początku XX wieku z inicjatywy Stowarzyszenia Rękodzielników Żydowskich. Po II wojnie światowej mieściły się tu najróżniejsze placówki. Kiedy w 2008 roku budynek został zwrócony stronie żydowskiej - opustoszał i zaczął popadać w ruinę. Dlatego 3 lata temu powiat jarosławski odkupił go i rozpoczął remont.

Przy okazji remontu dachu - na poddaszu budynku powstało kilka dodatkowych pomieszczeń. Na odnowienie czeka natomiast najbardziej reprezentacyjna sala, w której będą się odbywać zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach powiatowego ogniska baletowego. Którego siedziba - po latach - ma wrócić do budynku po jego remoncie.

W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych powiat jarosławski dostał już także 3 miliony złotych na przebudowę Specjalnego Ośrodka Szkolny Wychowawczego. I dostosowanie go do potrzeb niepełnosprawnych wychowanków - między innymi poprzez budowę windy. Wsparcie dostało też kilka gmin w powiecie jarosławskim - głównie na remonty szkół i dróg.

Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów