Fundusz Dróg Samorządowych na inwestycje drogowe powiatu jarosławskiego

  • Wydrukuj
  • Email
  • Fundusz Dróg Samorządowych na inwestycje drogowe powiatu jarosławskiego. Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 15 kwietnia, dotyczyła przyjęcia przez radnych uchwały umożliwiającej początek realizacji tegorocznych inwestycji drogowych, współfinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa konkretnie o dwóch takowych, rozłożonych na najbliższe trzy lata. Chodzi o przebudowę odcinków dróg powiatowych o łącznej długości ponad 16 km i kosztach blisko 35 mln złotych. - Na chwilę obecną lista dofinansowań jeszcze nie została ogłoszona, będzie to najprawdopodobniej pod koniec miesiąca. Zależy nam jednak na sprawnym przeprowadzeniu procedury przetargowej, ze względu na możliwe, znacząco niższe koszty, jak również na czasie, który zaczyna nam uciekać – informował radnych o przyczynach zwołania nadzwyczajnej sesji, starosta Stanisław Kłopot. Samorząd powiatu jarosławskiego wnioski do rządowego Funduszu Dróg Samorządowych złożył w sierpniu ubiegłego roku. Dotyczyły one m.in. dróg powiatowych: Pruchnik – Kramarzówka – Helusz (9 km), Kidałowice – Rokietnica (dokończenie rozpoczętej już inwestycji, kolejne 8 km). I to o nich rozmawiano podczas sesji. - Według wstępnych szacunków koszt tych inwestycji, rozłożony na trzy lata, bo na tyle planowane są prace, będzie wynosił około 35 mln złotych – mówił podczas sesji starosta St. Kłopot. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych ma wynieść nie mniej niż połowę. W tym roku chodzi o kwotę 7,5 miliona złotych (Pruchnik – Kramarzówka – Helusz to 2,5 mln oraz Kidałowice – Rokietnica 5 mln). W każdej z tych inwestycji wg planów jezdnia będzie poszerzona do 6 metrów, z utwardzonym poboczem oraz budową chodników w terenie zabudowanym. Ma to znacząco podniesieś nie tylko bezpieczeństwo ich użytkowników, ale także komfort jazdy. Całość sesji dostępna jest na stronie https://youtu.be/3rJKs4G1IG8
  • Galeria

Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 15 kwietnia, dotyczyła przyjęcia przez radnych uchwały umożliwiającej początek realizacji tegorocznych inwestycji drogowych, współfinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa konkretnie o dwóch takowych, rozłożonych na najbliższe trzy lata. Chodzi o przebudowę odcinków dróg powiatowych o łącznej długości ponad 16 km i kosztach blisko 35 mln złotych.

- Na chwilę obecną lista dofinansowań jeszcze nie została ogłoszona, będzie to najprawdopodobniej pod koniec miesiąca. Zależy nam jednak na sprawnym przeprowadzeniu procedury przetargowej, ze względu na możliwe, znacząco niższe koszty, jak również na czasie, który zaczyna nam uciekać – informował radnych o przyczynach zwołania nadzwyczajnej sesji, starosta Stanisław Kłopot.  

Samorząd powiatu jarosławskiego wnioski do rządowego Funduszu Dróg Samorządowych złożył w sierpniu ubiegłego roku. Dotyczyły one m.in. dróg powiatowych: Pruchnik – Kramarzówka – Helusz (9 km), Kidałowice – Rokietnica (dokończenie rozpoczętej już inwestycji, kolejne 8 km). I to o nich rozmawiano podczas sesji. - Według wstępnych szacunków koszt tych inwestycji, rozłożony na trzy lata, bo na tyle planowane są prace, będzie wynosił około 35 mln złotychmówił podczas sesji starosta St. Kłopot. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych ma wynieść nie mniej niż połowę. W tym roku chodzi o kwotę 7,5 miliona złotych (Pruchnik – Kramarzówka – Helusz to 2,5 mln oraz Kidałowice – Rokietnica 5 mln).

W każdej z tych inwestycji wg planów jezdnia będzie poszerzona do 6 metrów, z utwardzonym poboczem oraz budową chodników w terenie zabudowanym. Ma to znacząco podniesieś nie tylko bezpieczeństwo ich użytkowników, ale także komfort jazdy.

Całość sesji dostępna jest na stronie https://youtu.be/3rJKs4G1IG8