Powiat jarosławski jednym z głównych beneficjentów Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg! Otrzymał 22 mln zł.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Powiat jarosławski jednym z głównych beneficjentów Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg! Otrzymał 22 mln zł.. W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim 21 kwietnia ogłoszono decyzję premiera Mateusza Morawieckiego, co do listy dróg powiatowych na które trafi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawny Fundusz Dróg Samorządowych). Samorząd powiatu jarosławskiego jest jednym z większych beneficjentów tego wsparcia! Samorząd powiatowy otrzymał 22 miliony złotych. Te pieniądze w ciągu trzech lat trafią na dwie poważne inwestycje drogowe. Pierwsza z nich to ponad ośmiokilometrowy odcinek Pruchnik - Kramarzówka – Helusz, który jest planowany do prac drogowych od czerwca 2021 r. do września 2023 r. Koszty oceniane są na blisko 20 mln zł, a kwota dofinansowania – 12,6 mln zł – stanowi 65% inwestycji. Drugi wniosek dotyczył drogi Kidałowice – Rokietnica. W tym przypadku chodzi o 8 kilometrów do przebudowy za ponad 14 mln zł, przy czym RFRD sfinansuje również 65% prac, czyli za 9,3 mln zł. Początek planowany jest w czerwcu 2021 r., koniec w sierpniu 2023 r. - Dziękuję wielu osobom zaangażowanym w powodzenie tych projektów, w szczególności posłowi Tadeuszowi Chrzanowi oraz wojewodzie podkarpackiemu Ewie Leniart – komentuje wyniki naboru starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - Potwierdziły się także moje przypuszczenia, co do wartości merytorycznej obydwu wniosków, dlatego tak ważne były decyzje podjęte na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, o rozpoczęciu przygotowań do tych inwestycji. Jesteśmy krok do przodu – dodaje starosta. Więcej na temat wspomnianej sesji znajdą Państwo TUTAJ W każdej z tych inwestycji, wg planów, jezdnia będzie poszerzona do 6 metrów, z utwardzonym poboczem oraz budową chodników w terenie zabudowanym. Ma to znacząco poprawić nie tylko bezpieczeństwo ich użytkowników, ale także komfort jazdy. W załączeniu pełna lista naboru
  • Galeria
Droga Pruchnik-Kramarzówka-Helusz

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim 21 kwietnia ogłoszono decyzję premiera Mateusza Morawieckiego, co do listy dróg powiatowych na które trafi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawny Fundusz Dróg Samorządowych). Samorząd powiatu jarosławskiego jest jednym z większych beneficjentów tego wsparcia!

Samorząd powiatowy otrzymał 22 miliony złotych. Te pieniądze w ciągu trzech lat trafią na dwie poważne inwestycje drogowe. Pierwsza z nich to ponad ośmiokilometrowy odcinek Pruchnik - Kramarzówka – Helusz, który jest planowany do prac drogowych od czerwca 2021 r. do września 2023 r. Koszty oceniane są na blisko 20 mln zł, a kwota dofinansowania – 12,6 mln zł – stanowi 65% inwestycji.

Drugi wniosek dotyczył drogi Kidałowice – Rokietnica. W tym przypadku chodzi o 8 kilometrów do przebudowy za ponad 14 mln zł, przy czym RFRD sfinansuje również 65% prac, czyli za 9,3 mln zł. Początek planowany jest w czerwcu 2021 r., koniec w sierpniu 2023 r.

- Dziękuję wielu osobom zaangażowanym w powodzenie tych projektów, w szczególności posłowi Tadeuszowi Chrzanowi oraz wojewodzie podkarpackiemu Ewie Leniart – komentuje wyniki naboru starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - Potwierdziły się także moje przypuszczenia, co do wartości merytorycznej obydwu wniosków, dlatego tak ważne były decyzje podjęte na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, o rozpoczęciu przygotowań do tych inwestycji. Jesteśmy krok do przodu – dodaje starosta. Więcej na temat wspomnianej sesji znajdą Państwo TUTAJ

W każdej z tych inwestycji, wg planów, jezdnia będzie poszerzona do 6 metrów, z utwardzonym poboczem oraz budową chodników w terenie zabudowanym. Ma to znacząco poprawić nie tylko bezpieczeństwo ich użytkowników, ale także komfort jazdy.

W załączeniu pełna lista naboru

Załączniki do pobrania

Powiaty-lista-podstawowa-RFRD 2021.pdfplik w formacie .PDF (47 Pobrań)