Profesor Barbara Wojciechowska-Bianco z wizytą w rodzinnym Jarosławiu

• Profesor Barbara Wojciechowska-Bianco z wizytą w rodzinnym Jarosławiu. Niezwykła osobowość zagościła 23 czerwca u starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota. Mowa o prof. Barbarze Wojciechowskiej-Bianco. Pani Profesor zapowiedziała utworzenie instytutu naukowo-kulturalnego, w skład którego wejdą wybitni mieszkańcy ziemi jarosławskiej, rozproszeni po całym świecie. Towarzyszył jej radny powiatowy Tomasz Kulesza, który zainicjował to spotkanie. Prof. Barbara Wojciechowska-Bianco, historyk literatury, filozof, psycholog, wykładowca w największych uniwersytetach Europy, postanowiła również podarować swojemu rodzinnemu Jarosławiowi część swojej biblioteki i obrazów, które mają znaleźć swoje miejsce w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. Niezwykły gość, w czasie swojej kilkudniowej wizyty, spotkał się także z władzami miasta Jarosławia i wspomnianego jarosławskiego muzeum. Zdjęcia: FB Barbary Wojciechowskiej-Bianco, własne.

Zdjęcia: FB Barbary Wojciechowskiej-Bianco, własne.