Wielkie rocznice 2021 – odsłona poetycka.

• Wielkie rocznice 2021 – odsłona poetycka.. 30 czerwca 1911 roku urodził się Czesław Miłosz, polski noblista, poeta, mistrz pióra. Z uwagi na jego dokonania dla kultury – nie tylko polskiej, ale europejskiej i światowej, został pochowany w miejscu szczególnym, bo w Krypcie Zasłużonych na Skałce w Krakowie. Dziś zatem, z okazji 110. rocznicy urodzin Poety i Prozaika, rozstrzygnięto kolejny konkurs internetowy z cyklu „Wielkie rocznice 2021”, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. - Po raz kolejny nasza propozycja uczczenia ważnych dla naszej tożsamości, dziedzictwa i kultury osób trafiła na życzliwość internautów. Spłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń, dla dziesięciu pierwszych, które zwierały wszystkie prawidłowe odpowiedzi, przewidziane są nagrody – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Konkurs „Wielkie rocznice 2021” jest wydarzeniem cyklicznym.  Powstały już edycje dotyczące Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (100. rocznica urodzin), Konstytucji 3 Maja (230. rocznica uchwalenia) i Anny Jenke (100. rocznica urodzin). – I wszystko wskazuje, że to jeszcze nie koniec, bo rok 2021 obfituje w ważne, okrągłe rocznice dla polskiej historii – podsumowuje starosta St. Kłopot. Kolejna odsłona Konkursu "Wielkie rocznice 2021"dotyczyć będzie Prymasa Tysiąclecia - kardynała Stefana Wyszyńskiego, z okazji 120 rocznicy urodzin.