Jak gospodarować wodą?

• Jak gospodarować wodą?. Lokalne partnerstwa ds. wody, to temat spotkania zainicjowanego i zorganizowanego przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Odbyło się ono 6 lipca, w sali narad Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Uczestniczyli w nim m.in. samorządowcy z terenu powiatu jarosławskiego, a wśród nich starosta jarosławski Stanisław Kłopot i wicestarosta Mariusz Trojak. - Wiemy, jak ważny jest to temat, zwłaszcza dla rolnictwa – mówił, rozpoczynając spotkanie starosta St. Kłopot – Dlatego musimy rozmawiać i o suszy i o powodziach, ale także o systemie małej retencji, czy innych sposobach zapobiegania problemom z brakiem albo nadmiarem wody. Spotkanie połączone było z krótkimi wykładami, przygotowanymi przez partnerów, czyli Wody Polskie i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. Do tej pory takie spotkania odbyły się w kilku podkarpackich powiatach. W Jarosławiu było to pierwsze, ale organizatorzy, czyli PODR deklarują kolejne. – Zachęcamy i zapraszamy do kontaktu zwłaszcza sołtysów i spółki wodne – deklarują pracownicy Ośrodka.