Księżna Sarah Ferguson z wizytą w Jarosławiu w fundacji Mukohelp

• Księżna Sarah Ferguson z wizytą w Jarosławiu w fundacji Mukohelp. Członek brytyjskiej rodziny królewskiej, księżna Yorku Sarah Ferguson, spotkała się 3 września z przedstawicielami jarosławskiej Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę Mukohelp. Przypomnijmy, że księżna od kwietnia tego roku jest ambasadorem honorowym fundacji. Wśród osób witających dostojnego gościa był również starosta jarosławski Stanisław Kłopot i wiceburmistrz Jarosławia Dariusz Tracz. W siedzibie fundacji Sarah Ferguson spotkała się̨ z podopieczną fundacji, 5 letnią Lenką oraz z rodzicami dzieci zmagających się̨ z mukowiscydozą i przedstawicielami Mukohelpu. – Ta wizyta wiele dla nas znaczy. Księżna jest osobą niezwykle empatyczną i wierzę, że jej zainteresowanie naszą działalnością, będzie pomocne dla osób chorujących na tę chorobę – mówi prezes fundacji, Monika Bartnik. Księżna była rzecznikiem amerykańskiej organizacji dobroczynnej SOS Childrens Villages. Założyła również dwie własne fundacje: Chances for Children i Children in Crisis. Angażuje się w publiczne zbiórki funduszy na projekty poświęcone pomocy dzieciom, wykorzystując własną popularność w mediach i w anglo-amerykańskim społeczeństwie. Dzień przed wizytą w Jarosławiu, Sarah Ferguson odwiedziła Śląskie Centrum Chorób Dziecka. – To dla nas zaszczyt, że księżna dostrzegła i doceniła fundację, która działa na ziemi jarosławskiej, ale jej zasięg jest już co najmniej regionalny – mówi starosta Stanisław Kłopot. – Wyraźnym sygnałem jest dzisiejsza wizyta, bodajże pierwsza, przedstawiciela brytyjskiej rodziny królewskiej w naszym mieście i powiecie, tak ważna dla promocji działań podejmowanych na rzecz walki z mukowiscydozą – dodaje starosta. Misją fundacji Mukohelp, która powstała w 2017 roku, jest pomoc chorym na mukowiscydozę oraz ich rodzinom. Działalność Fundacji to budowa kompleksowego systemu wspierania chorych i ich zmagań z codziennymi problemami poprzez zakupu leków i  sprzętu do codziennej rehabilitacji. - Fundacja organizuje i finansuje kursy i szkolenia dla rodzin i opiekunów w zakresie leczenia, fizjoterapii, dietetyki i psychoterapii. Działalność charytatywna obejmuje również zakup doposażenia, sprzętu, leków i środków niezbędnych do funkcjonowania oddziałów i innych placówek medycznych z przeznaczeniem na leczenie naszych pacjentów – wyjaśnia prezes Monika Bartnik. Fundacja należy do MukoKoalicji i wraz z innymi fundacjami/stowarzyszeniami walczy m.in. o refundację leków przyczynowych dla chorych na mukowiscydozę oraz o poprawę jakości i długości ich życia.

Księżna była rzecznikiem amerykańskiej organizacji dobroczynnej SOS Children's Villages. Założyła również dwie własne fundacje: Chances for Children i Children in Crisis. Angażuje się w publiczne zbiórki funduszy na projekty poświęcone pomocy dzieciom, wykorzystując własną popularność w mediach i w anglo-amerykańskim społeczeństwie. Dzień przed wizytą w Jarosławiu, Sarah Ferguson odwiedziła Śląskie Centrum Chorób Dziecka. – To dla nas zaszczyt, że księżna dostrzegła i doceniła fundację, która działa na ziemi jarosławskiej, ale jej zasięg jest już co najmniej regionalny – mówi starosta Stanisław Kłopot. – Wyraźnym sygnałem jest dzisiejsza wizyta, bodajże pierwsza, przedstawiciela brytyjskiej rodziny królewskiej w naszym mieście i powiecie, tak ważna dla promocji działań podejmowanych na rzecz walki z mukowiscydozą – dodaje starosta.