"Wielkie rocznice 2021" - kolejny konkurs wiedzy rozstrzygnięty! Jego bohaterem był kardynał Stefan Wyszyński.

  • Wydrukuj
  • Email
  • "Wielkie rocznice 2021" - kolejny konkurs wiedzy rozstrzygnięty! Jego bohaterem był kardynał Stefan Wyszyński.. Zakończyła się czwarta odsłona cyklu quizów-konkursów pod wspólną nazwą "Wielkie rocznice 2021". Jest on realizowany przez samorząd powiatowy od początku roku, a jego bohaterami byli już Krzysztof Kamil Baczyński, Czesław Miłosz i Anna Jenke. W połowie września zorganizowano kolejne internetowe zmagania dla wszystkich chętnych. - Tym razem, w dniach beatyfikacji, w 120. rocznicę urodzin i 40. śmierci Prymasa Tysiąclecia, uczciliśmy pamięć kardynała Stefana Wyszyńskiego - wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Zostały już rozdane nagrody, które trafiły do 20 osób. Jako pierwsze udzieliły one prawidłowych odpowiedzi na wszystkie pytania. Przy tej okazji warto także pamiętać o niezwykłej wystawie w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu. Wystawa „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Jak wyjaśniają autorzy, kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności.
  • Galeria

Zakończyła się czwarta odsłona cyklu quizów-konkursów pod wspólną nazwą "Wielkie rocznice 2021". Jest on realizowany przez samorząd powiatowy od początku roku, a jego bohaterami byli już Krzysztof Kamil Baczyński, Czesław Miłosz i Anna Jenke. W połowie września zorganizowano kolejne internetowe zmagania dla wszystkich chętnych. - Tym razem, w dniach beatyfikacji, w 120. rocznicę urodzin i 40. śmierci Prymasa Tysiąclecia, uczciliśmy pamięć kardynała Stefana Wyszyńskiego - wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Zostały już rozdane nagrody, które trafiły do 20 osób. Jako pierwsze udzieliły one prawidłowych odpowiedzi na wszystkie pytania. Przy tej okazji warto także pamiętać o niezwykłej wystawie w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu. Wystawa „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Jak wyjaśniają autorzy, kluczem do jej zrozumienia jest otwarty katalog pojęć będących filarami, na których opiera się – jak to nazwał Karol Wojtyła – „gramatyki życia” zarówno jednostek jak i całych społeczności.