Na sesji Rady między innymi o zdrowiu i inwestycjach drogowych

  • Wydrukuj
  • Email
  • Na sesji Rady między innymi o zdrowiu i inwestycjach drogowych. 28 września odbyła się 39. sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Dyskutowano m.in. o sprawach związanych z jarosławskim szpitalem, edukacją, inwestycjami drogowymi czy szczepieniami. Do budżetu powiatu trafiły kolejne środki, co wynika ze współpracy z samorządami gminnymi z terenu powiatu. Rada jednogłośnie pozytywnie oceniła także wykonanie budżetu za pierwsze półrocze tego roku. Wśród podjętych decyzji Rada Powiatu podjęła m.in. uchwałę o przyjęciu 100 tys. złotych, przekazanych przez samorząd gminy Wiązownica na zakup ultrasonografu dla oddziału chirurgicznego w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Radni zdecydowali także o kolejnej inwestycji drogowej, a dokładnie 2. etapie budowy chodnika w Charytanach za 210 tys. zł, gdzie kosztami podzielą się samorząd powiatowy, jako inwestor i gmina Laszki. Podczas sesji radni dyskutowali także o podejmowanych remontach i pracach inwestycyjnych w jarosławskim szpitalu czy przychodni w Wiązownicy oraz ich wpływie na jakość świadczonych usług, w tym w związku z sytuacją ekonomiczną powiatowej służby zdrowia oraz pandemią. Całość sesji dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=YGemOeBmqoI
  • Galeria

28 września odbyła się 39. sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Dyskutowano m.in. o sprawach związanych z jarosławskim szpitalem, edukacją, inwestycjami drogowymi czy szczepieniami. Do budżetu powiatu trafiły kolejne środki, co wynika ze współpracy z samorządami gminnymi z terenu powiatu. Rada jednogłośnie pozytywnie oceniła także wykonanie budżetu za pierwsze półrocze tego roku.

Wśród podjętych decyzji Rada Powiatu podjęła m.in. uchwałę o przyjęciu 100 tys. złotych, przekazanych przez samorząd gminy Wiązownica na zakup ultrasonografu dla oddziału chirurgicznego w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Radni zdecydowali także o kolejnej inwestycji drogowej, a dokładnie 2. etapie budowy chodnika w Charytanach za 210 tys. zł, gdzie kosztami podzielą się samorząd powiatowy, jako inwestor i gmina Laszki.

Podczas sesji radni dyskutowali także o podejmowanych remontach i pracach inwestycyjnych w jarosławskim szpitalu czy przychodni w Wiązownicy oraz ich wpływie na jakość świadczonych usług, w tym w związku z sytuacją ekonomiczną powiatowej służby zdrowia oraz pandemią.

Całość sesji dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=YGemOeBmqoI