Przygotowania do przeniesienia tomografu w Centrum Opieki Medycznej

• Przygotowania do przeniesienia tomografu w Centrum Opieki Medycznej. Na terenie Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu trwają ostatnie przygotowania do operacji przeniesienia szpitalnego tomografu, który szpital otrzymał w ramach doposażeń COVID`owych z Ministerstwa Zdrowia, do remontowanej obecnie pracowni. Otrzymany od ministerstwa 64-rzędowy tomograf to nowoczesne urządzenie wysokiej klasy. Daje on znacznie dokładniejszy obraz niż 16-rzędowy aparat, którym szpital dysponował do tej pory. Uruchomienie nowego urządzenia w pomieszczeniach szpitalnych powinno nastąpić jeszcze w październiku. Do tego czasu pacjenci badani będą za pomocą ustawionego dziś urządzenia mobilnego. Remont pomieszczeń powinien zakończyć się jeszcze na początku października. Następnie specjaliści z firmy, która dostarczyła urządzenie, zajmą się jego przeniesieniem. Do tej pory, otrzymany w ubiegłym roku aparat, funkcjonował w specjalnie przystosowanym kontenerze. – Zależało nam na przeniesieniu tomografu do pracowni przed okresem zimowym. Tak, aby nie narażać badanych pacjentów na konieczność transportu poza budynki szpitalne w okresie złej pogody – mówi Piotr Pochopień, dyrektor COM. Ogółem wartość zakupów przekazanych jeszcze w 2020 r. z Ministerstwa Zdrowia, Agencji Rezerw Materiałowych czy za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego to około 5 mln złotych. To między innymi respiratory, kardiomonitory, łóżka reanimacyjne, pompy infuzyjne. - Z rządowych źródeł pochodzą również środki ochrony osobistej dla personelu szpitala o wartość 1,1 mln zł – mówił podczas przekazywania tomografu dla COM w grudniu 2020 r., poseł Tadeusz Chrzan, którego starania w Warszawie przyniosły skutek w postaci sprzętu przekazanego przez Ministerstwo Zdrowia. - O jarosławskim szpitalu nie zapomniał w trudnym okresie także samorząd powiatowy, którego pomoc to ponad milionowe wsparcie i dwa wnioski złożone, z pozytywnym efektem, do Wojewody Podkarpackiego (szczegóły TUTAJ - przyp. red.) - dodaje starosta jarosławski Stanisław Kłopot.  Olbrzymim sercem wykazały się także samorządy, prywatni sponsorzy, fundacje i stowarzyszenia oraz ludzie dobrej woli z całej Polski.Więcej na temat tego wsparcia można przeczytać TUTAJ Wsparcie jarosławskiej placówki kontynuowane jest również w tym roku - zobaczcie m.in. TUTAJ Informacja: Centrum Opieki Medycznej, własna.

Informacja: Centrum Opieki Medycznej, własna.