Pieniądze na wzmocnienie działalności DPS w powiecie jarosławskim

• Pieniądze na wzmocnienie działalności DPS w powiecie jarosławskim. Przedstawiciele samorządu powiatu jarosławskiego, wicestarosta Mariusz Trojak i członek Zarządu Marek Sobolewski, podpisali 6 października w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim umowę dotyczącą wzmocnienia zabezpieczenia domów pomocy społecznej przed skutkami SARS-CoV-2. W podpisaniu dokumentu uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która przekazała środki finansowe z rezerwy celowej budżetu państwa dla dwunastu podkarpackich DPS-ów (docelowo będzie ich 48.). Fundusze trafiły m.in. do powiatu jarosławskiego, dębickiego, ropczycko-sędziszowskiego i rzeszowskiego. W przypadku powiatu jarosławskiego, rządowa dotacja w wysokości 156 tys. złotych zostanie rozdysponowana pomiędzy cztery DPS-y: w Moszczanach, Wysocku, Sośnicy i Jarosławiu, za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Jak wynika z zapisów umowy pieniądze mają zostać wydane na zapewnienie kadry niezbędnej do zachowania ciągłości usług w zakresie zabezpieczenia przed pandemią oraz zakup niezbędnych środków ochrony osobistej, sprzętu i wyposażenia. Ogółem na Podkarpacie trafiło w tym celu około 1,7 mln złotych, a powiat jarosławski jest największym beneficjentem wsparcia. – Z punktu widzenia wojewody niezwykle ważne jest to, aby funkcjonujące domy pomocy społecznej na terenie województwa podkarpackiego były zabezpieczone pod względem finansowym i właściwie chronione w czasie epidemii COVID-19. W naszym województwie mamy w sumie 53 domy pomocy społecznej, w tym 48 jest objętych stałym dofinansowaniem z budżetu państwa. Placówki łącznie dysponują ponad 4 917 miejscami – poinformowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej. Wojewoda dodała, że na Podkarpaciu 82 proc. pensjonariuszy DPS-ów zostało zaszczepionych, dzięki temu nie mamy na ten moment ognisk COVID-19 w tych placówkach. Okres realizacji zadania wyznaczono do końca tego roku. Informacja: własna, Podkarpacki Urząd Wojewódzki.

Okres realizacji zadania wyznaczono do końca tego roku.

Informacja: własna, Podkarpacki Urząd Wojewódzki.