Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne ma funkcjonować co najmniej do roku 2025!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne ma funkcjonować co najmniej do roku 2025!. Samorząd powiatu jarosławskiego ogłosił konkurs na funkcjonowanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, tym razem aż do roku 2025. Ta forma wsparcia dla osób ze szczególnymi potrzebami - za pośrednictwem organizacji pozarządowej, która przedstawi najlepszą konkursową ofertę - to kontynuacja zadania rozpoczętego po raz pierwszy w tym roku. Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne będzie funkcjonować, tak jak jest to obecnie, dzięki rządowej dotacji z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. – Powiatowy budżet nie dokłada do tego zadania swoich pieniędzy. Jesteśmy natomiast organizatorem, za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu, tego projektu. Nie ukrywam, że ma on bardzo pozytywny oddźwięk społeczny, co wiemy po pierwszym roku funkcjonowania Centrum – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Warto dodać, że w pierwszym roku z Funduszu trafiło na to zadanie ponad 600 tys. złotych. - Powstałe w 2021 roku Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, przeznaczone zostało dla 9 dorosłych osób z niepełnosprawnościami. W tegorocznym konkursie, co bardzo ważne, chcemy rozszerzyć swoją ofertę o 10 osób, gdyż widać pozytywne efekty takiego wsparcia – wyjaśnia Agnieszka Sikorska, dyrektor PCPR w Jarosławiu. - Pobyt w Centrum jest całodobowy, a dodatkowo od następnego roku dla 10. wspomnianych pensjonariuszy byłby pobytem dziennym – dodaje dyrektor Sikorska i podkreśla, że poprzez wspólny pobyt uczestników, zakłada się pozytywny wpływ na ich uspołecznienie, a zatrudnienie odpowiednich specjalistów ma pomóc w podejmowaniu różnorodnych aktywności przez osoby z niepełnosprawnościami. Szczegóły konkursu dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu TUTAJ

Samorząd powiatu jarosławskiego ogłosił konkurs na funkcjonowanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego, tym razem aż do roku 2025. Ta forma wsparcia dla osób ze szczególnymi potrzebami - za pośrednictwem organizacji pozarządowej, która przedstawi najlepszą konkursową ofertę - to kontynuacja zadania rozpoczętego po raz pierwszy w tym roku.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne będzie funkcjonować, tak jak jest to obecnie, dzięki rządowej dotacji z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. – Powiatowy budżet nie dokłada do tego zadania swoich pieniędzy. Jesteśmy natomiast organizatorem, za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu, tego projektu. Nie ukrywam, że ma on bardzo pozytywny oddźwięk społeczny, co wiemy po pierwszym roku funkcjonowania Centrum – mówi starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Warto dodać, że w pierwszym roku z Funduszu trafiło na to zadanie ponad 600 tys. złotych.

- Powstałe w 2021 roku Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne, przeznaczone zostało dla 9 dorosłych osób z niepełnosprawnościami. W tegorocznym konkursie, co bardzo ważne, chcemy rozszerzyć swoją ofertę o 10 osób, gdyż widać pozytywne efekty takiego wsparcia – wyjaśnia Agnieszka Sikorska, dyrektor PCPR w Jarosławiu. - Pobyt w Centrum jest całodobowy, a dodatkowo od następnego roku dla 10. wspomnianych pensjonariuszy byłby pobytem dziennym – dodaje dyrektor Sikorska i podkreśla, że poprzez wspólny pobyt uczestników, zakłada się pozytywny wpływ na ich uspołecznienie, a zatrudnienie odpowiednich specjalistów ma pomóc w podejmowaniu różnorodnych aktywności przez osoby z niepełnosprawnościami.

Szczegóły konkursu dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu TUTAJ

plakat fundusz celowy 420x297 3 1