Gmina Chłopice ma swój herb i sztandar

  • Wydrukuj
  • Email
  • Gmina Chłopice ma swój herb i sztandar. Data 11 listopada 2021 r. jest momentem historycznym dla gminy Chłopice. Tego dnia miały miejsce obrady XXVI Uroczystej Sesji Nadzwyczajnej Rady Gminy Chłopice w sprawie ustanowienia herbu, flagi, banneru, sztandaru, łańcucha i pieczęci gminy. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej oraz poświęceniu Sztandaru Gminy miał miejsce Apel Poległych oraz oficjalne złożenie kwiatów i zniczy pod Krzyżem Poległych w wojnie z bolszewikami. Dalsza część uroczystości została przeniesiona do hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Chłopicach, gdzie nastąpiło nadanie Herbu i Sztandaru Gminy Chłopice oraz przemówienia okolicznościowe gospodarzy i zaproszonych gości. Niezwykle wzniosłym wydarzeniem okazał się program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży pod hasłem: "Obrazy z przeszłości", który poruszył serca wszystkich uczestników wydarzenia. Ostatnim oficjalnym punktem uroczystości było wbicie imiennych gwoździ przez honorowych gości w tablicę upamiętniającą ten pamiętny dzień. Dziękujemy zaproszonym gościom oraz lokalnej społeczności za udział w tym wyjątkowym święcie. W szczególności dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w zorganizowanie uroczystości. To dzięki Wam ten dzień na stałe zapisał się na kartach historii gminy Chłopice. Informacja (tekst, zdj.): UG Chłopice Więcej zdjęć z uroczystości
  • Galeria
Informacja (tekst, zdj.): Urząd Gminy Chłopice

Data 11 listopada 2021 r. jest momentem historycznym dla gminy Chłopice. Tego dnia miały miejsce obrady XXVI Uroczystej Sesji Nadzwyczajnej Rady Gminy Chłopice w sprawie ustanowienia herbu, flagi, banneru, sztandaru, łańcucha i pieczęci gminy. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej oraz poświęceniu Sztandaru Gminy miał miejsce Apel Poległych oraz oficjalne złożenie kwiatów i zniczy pod Krzyżem Poległych w wojnie z bolszewikami.

Dalsza część uroczystości została przeniesiona do hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Chłopicach, gdzie nastąpiło nadanie Herbu i Sztandaru Gminy Chłopice oraz przemówienia okolicznościowe gospodarzy i zaproszonych gości. Niezwykle wzniosłym wydarzeniem okazał się program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży pod hasłem: "Obrazy z przeszłości", który poruszył serca wszystkich uczestników wydarzenia. Ostatnim oficjalnym punktem uroczystości było wbicie imiennych gwoździ przez honorowych gości w tablicę upamiętniającą ten pamiętny dzień.

Dziękujemy zaproszonym gościom oraz lokalnej społeczności za udział w tym wyjątkowym święcie. W szczególności dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w zorganizowanie uroczystości. To dzięki Wam ten dzień na stałe zapisał się na kartach historii gminy Chłopice.

Informacja (tekst, zdj.): UG Chłopice

Więcej zdjęć z uroczystości