Przebudowa drogi Wiązownica - Radawa. Z samorządowcami spotkał się wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Przebudowa drogi Wiązownica - Radawa. Z samorządowcami spotkał się wiceminister infrastruktury Rafał Weber.. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu chce przebudować 12-kilometrowy odcinek drogi Wiązownica - Radawa. Samorząd złożył już wniosek o dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ma kosztować 17 milionów złotych. Dziś z samorządowcami spotkał się wiceminister infrastruktury - Rafał Weber. Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ Po rondzie w Wiązownicy, które zostało oddane do użytku kilka miesięcy temu, czas na remont 12-kilometrów drogi powiatowej. Ma poprawić jej stan techniczny i układ komunikacyjny w tym rejonie. Przebudowa ma być realizowana na trzech odcinkach. W planach jest m.in. nowa nawierzchnia, oczyszczenie przepustów i rowów oraz naprawa infrastruktury wokół drogi. To wszystko przełoży się na komfort jazdy kierowców. Ma być szybciej, płynniej i bezpieczniej. Na zmianach skorzystają nie tylko mieszkańcy gminy Wiązownica. Wiceminister infrastruktury Rafał Weber, który w Wiązownicy spotkał się z samorządowcami mówił, że resort przygotowuje kolejne zmiany legislacyjne i dodatkowe pieniądze, które w przyszłości poprzez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg zasilą drogowe inwestycje w samorządach, powiatach i gminach. Projekt przebudowy drogi Wiązownica - Radawa to jedna z największych inwestycji w powiecie jarosławskim. Gotowa koncepcja czeka na zatwierdzenie i realizację. Kosz inwestycji, która ma rozpocząć się w przyszłym roku, to 17 milionów złotych. Źródło: TVP3 Rzeszów (Aktualności; red. Anna Sabat).

Starostwo Powiatowe w Jarosławiu chce przebudować 12-kilometrowy odcinek drogi Wiązownica - Radawa. Samorząd złożył już wniosek o dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Ma kosztować 17 milionów złotych. Dziś z samorządowcami spotkał się wiceminister infrastruktury - Rafał Weber.

Zobacz relację TVP3 Rzeszów. Jest dostępna TUTAJ

Po rondzie w Wiązownicy, które zostało oddane do użytku kilka miesięcy temu, czas na remont 12-kilometrów drogi powiatowej. Ma poprawić jej stan techniczny i układ komunikacyjny w tym rejonie. Przebudowa ma być realizowana na trzech odcinkach. W planach jest m.in. nowa nawierzchnia, oczyszczenie przepustów i rowów oraz naprawa infrastruktury wokół drogi. To wszystko przełoży się na komfort jazdy kierowców. Ma być szybciej, płynniej i bezpieczniej. Na zmianach skorzystają nie tylko mieszkańcy gminy Wiązownica.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber, który w Wiązownicy spotkał się z samorządowcami mówił, że resort przygotowuje kolejne zmiany legislacyjne i dodatkowe pieniądze, które w przyszłości poprzez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg zasilą drogowe inwestycje w samorządach, powiatach i gminach.

Projekt przebudowy drogi Wiązownica - Radawa to jedna z największych inwestycji w powiecie jarosławskim. Gotowa koncepcja czeka na zatwierdzenie i realizację. Kosz inwestycji, która ma rozpocząć się w przyszłym roku, to 17 milionów złotych.

Źródło: TVP3 Rzeszów (Aktualności; red. Anna Sabat).