Do wolontariuszy

• Do wolontariuszy. To, czym jest kwintesencja wolontariatu, zawiera się w słowie – NIEZASTĄPIONY. Niezastąpionymi są ludzie wrażliwi na otaczający ich świat. Wrażliwi i potrafiący działać, by ten świat zmieniać na lepsze. Jest taka anegdota o dziecku, które na brzegu oceanu po każdej burzy wrzuca z powrotem do wody wyrzucone na ląd stworzenia morskie. Na pytanie, po co to robi, przecież są ich tysiące i na pewno wszystkich nie uratuje, bo nie ma takiej możliwości, odpowiada – pomagam tym, którym mogę pomóc… Dlatego tak ważny dla świata jest wolontariat – bezinteresowny i wrażliwy, przydatny i szlachetny. Wolontariusze pomagają, bo chcą, bo mogą, bo takie są ich imperatywy… Nie mnożą zbędnych pytań, działają! Działają dla innych ludzi, dla środowiska, dla kultury. Dla tych wszystkich zjawisk i postaw, które czynią naszą codzienność piękniejszą i bardziej znośną. W zabieganym świecie wszyscy dostrzegamy dobro, które idzie za działaniem wolontariuszy. Nie zawsze jednak znajdujemy czas, by powiedzieć DZIĘKUJEMY Zatem w dzisiejszym dniu, wszyscy Państwo, którzy choć przez chwilę doświadczyli piękna świadczenia wolontariatu, niech wiedzą, że czynią dobro i niech usłyszą, głośno wypowiedziane – Dziękujemy! Starosta jarosławski, Stanisław Kłopot.

To, czym jest kwintesencja wolontariatu, zawiera się w słowie – NIEZASTĄPIONY.

Starosta jarosławski, Stanisław Kłopot.