Młodzi zawodnicy z Jarosławia grają (i zwyciężają) w superlidze tenisa stołowego

  • Wydrukuj
  • Email
  • Młodzi zawodnicy z Jarosławia grają (i zwyciężają) w superlidze tenisa stołowego. Każdy młody sportowiec marzy na początku swojej przygody, aby w przyszłości spróbować swoich sił w najwyższej klasie rozgrywkowej. W miniony weekend, Dawid Jadam i Szymon Brud, wychowankowie jarosławskiego klubu i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, otrzymali szansę gry w jednej z najsilniejszych lig na Starym Kontynencie - LOTTO Superlidze. Starszy z nich zaskoczył wszystkich, pokonując utytułowanego Patryka Zatówkę 3:1! Dwa spotkania w krajowym składzie opartym na wychowankach rozegrali w miniony weeekend w LOTTO Superlidze tenisiści stołowi Sokołowa S.A. Jarosław. Drużyna prowadzona przez menadżera Kamila Dziukiewicza, która ma już zapewniony udział w fazie play off, przegrała na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo 0:3 i we własnej hali z Dojlidami Białystok 1:3. Wydarzeniem tego drugiego spotkania była pierwsza w karierze wygrana w LOTTO Superlidze Szymona Bruda. Wychowanek Kolpingu i uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu pokonał byłego gracza klubu z Podkarpacia Patryka Zatówkę 3:1. Bliski odniesienia zwycięstwa był także drugi młody tenisista stołowy z Jarosławia - Dawid Jadam, który dzielnie walczył z Kamilem Zdzienickim i ostatecznie uległ doświadczonemu przeciwnikowi 1:3. - W weekendowych spotkaniach postawiliśmy na naszych wychowanków, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze. Ich postawa pokazuje, że wykonujemy w jarosławskim ośrodku bardzo dobrą prace szkoleniową i w przyszłości polski tenis stołowy będzie miał wiele powodów do zadowolenia z postawy Bruda i Jadama - mówi Kamil Dziukiewicz, menadżer Sokołowa S.A. Jarosław. Po 15. kolejkach Sokołów S.A. Jarosław zajmuje siódme miejsce w grupie mistrzowskiej LOTTO Superligi. Drużyna z powiatu jarosławskiego ma zaledwie jedno "oczko" straty do sklasyfikowanej na szóstej pozycji AZS AWFiS Balty Gdańsk, z którą zmierzy się już w kolejnej serii spotkań (4. lutego). Informacja prasowa (tekst, zdj.): Sokołów S.A. Jarosław
  • Galeria

Każdy młody sportowiec marzy na początku swojej przygody, aby w przyszłości spróbować swoich sił w najwyższej klasie rozgrywkowej. W miniony weekend, Dawid Jadam i Szymon Brud, wychowankowie jarosławskiego klubu i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, otrzymali szansę gry w jednej z najsilniejszych lig na Starym Kontynencie - LOTTO Superlidze. Starszy z nich zaskoczył wszystkich, pokonując utytułowanego Patryka Zatówkę 3:1!

Dwa spotkania w krajowym składzie opartym na wychowankach rozegrali w miniony weeekend w LOTTO Superlidze tenisiści stołowi Sokołowa S.A. Jarosław. Drużyna prowadzona przez menadżera Kamila Dziukiewicza, która ma już zapewniony udział w fazie play off, przegrała na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo 0:3 i we własnej hali z Dojlidami Białystok 1:3.

Wydarzeniem tego drugiego spotkania była pierwsza w karierze wygrana w LOTTO Superlidze Szymona Bruda. Wychowanek Kolpingu i uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu pokonał byłego gracza klubu z Podkarpacia Patryka Zatówkę 3:1. Bliski odniesienia zwycięstwa był także drugi młody tenisista stołowy z Jarosławia - Dawid Jadam, który dzielnie walczył z Kamilem Zdzienickim i ostatecznie uległ doświadczonemu przeciwnikowi 1:3.

- W weekendowych spotkaniach postawiliśmy na naszych wychowanków, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze. Ich postawa pokazuje, że wykonujemy w jarosławskim ośrodku bardzo dobrą prace szkoleniową i w przyszłości polski tenis stołowy będzie miał wiele powodów do zadowolenia z postawy Bruda i Jadama - mówi Kamil Dziukiewicz, menadżer Sokołowa S.A. Jarosław.

Po 15. kolejkach Sokołów S.A. Jarosław zajmuje siódme miejsce w grupie mistrzowskiej LOTTO Superligi. Drużyna z powiatu jarosławskiego ma zaledwie jedno "oczko" straty do sklasyfikowanej na szóstej pozycji AZS AWFiS Balty Gdańsk, z którą zmierzy się już w kolejnej serii spotkań (4. lutego).

Informacja prasowa (tekst, zdj.): Sokołów S.A. Jarosław