• Złota, Srebrna i Brązowe Tarcze „Perspektyw” trafiają do jarosławskich szkół ponadpodstawowych!. Ogłoszono prestiżowy ranking „Perspektyw” edycja 2022. Uwzględniane są w nim wyniki uzyskiwane przez szkoły ponadpodstawowe z całej Polski, w dwóch kategoriach – Licea i Technika. Ze szkół z naszego powiatu najwyższe, 4. miejsce na Podkarpaciu (46. w Polsce) i „Złotą Tarczę”, uzyskało Technikum nr 6 z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych! W pierwszej podkarpackiej „50” kategorii Technika znalazły się także pozostałe jarosławskie szkoły ponadpodstawowe. Na 9. miejscu (155. w Polsce) z laurem „Srebrnej Tarczy” uplasowało się Technikum nr 2 z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. „Brązową Tarczę” uzyskało Technikum nr 1 z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących (23. miejsce na Podkarpaciu i 420. w Polsce).  42. miejsce uzyskało Technikum  nr 4 z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących; 46. miejsce - Technikum nr 3 z Zespołu Szkól Ekonomicznych i Ogólnokształcących; 49. miejsce – Technikum nr 5 z Zespołu Szkół Innowacyjnych. - Gratulacje dla naszych techników, najliczniejszej reprezentacji z podkarpackich miejscowości, po Rzeszowie, ex aequo z Krosnem - podsumowuje wyniki starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - Brawa dla nauczycieli, uczniów i rodziców obydwu liceów - dodaje starosta St. Kłopot. Nie gorzej bowiem wypadły także dwa nasze licea, które w tym roku mogą szczycić się laurem „Brązowej Tarczy”! I Liceum im. Mikołaja Kopernika na Podkarpaciu zajęło 27. pozycję (542. w Polsce), zaś II Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych uplasowało się „oczko” niżej, na 28. miejscu (559. w Polsce, awans o blisko 200 pozycji).