Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek z wizytą w Jarosławiu

  • Wydrukuj
  • Email
  • Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek z wizytą w Jarosławiu. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odwiedził 28 stycznia 2022 r. Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Spotkał się z przedstawicielami uczelni, samorządem studenckim oraz duszpasterstwem akademickim. Na spotkaniu byli również parlamentarzyści i przedstawiciele samorządu powiatowego ze starostą Stanisławem Kłopotem na czele. Celem wizyty Przemysława Czarnka było wręczenie zawodowym uczelniom wyższym na Podkarpaciu, w tym uczelni jarosławskiej, czeków na rozwój szkolnictwa zawodowego. W tym roku, minister edukacji i nauki zwiększył wysokość subwencji oświatowych, na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego, szkolnictwa wyższego zawodowego. PWSTE w Jarosławiu otrzymała 1 142 100 złotych. Szef resortu edukacji zapowiedział zmiany w szkolnictwie zawodowym - wyższe szkoły zawodowe otrzymały największą część pieniędzy. - Wiemy, że mamy wiele uczelni wyższych zawodowych, jak np. jarosławska uczelnia, które umożliwiają dalszy rozwój kariery naukowej oraz umiejętności zawodowych i dlatego postanowiliśmy na koniec ubiegłego roku, zwiększyć subwencję dla szkół zawodowych w całej Polsce, o 36 milionów złotych ze środków, które pozostały do rozdysponowania. W ten sposób doszliśmy do blisko 800 milionów subwencji dla szkół zawodowych w całej Polsce. I zapewniam, że będzie się ona zwiększać, ponieważ nasze państwo ma ogromne ambicje zaspokajani potrzeb studentów, chcących kształcić się w określonym zawodzie. Podczas spotkania minister wskazywał na braki kadrowe w zawodach medycznych, które mogą zostać uzupełnione przez absolwentów kierunków położniczych, pielęgniarskich, lekarskich czy kierunku ratownictwa medycznego. Pieniądze wesprą w kształceniu wysokiej jakości specjalistów na potrzeby lokalnych rynków pracy. Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, podziękował ministrowi za pieniądze, które przekazano uczelni. - Nie mamy kompleksów, oczywiście nie jesteśmy tak dużą uczelnią, jak uniwersytet czy politechnika, ale mamy pewne osiągnięcia, którymi się możemy pochwalić, a zwłaszcza tym, że nasza młodzież jest bardzo dobrze wykształcona na wysokim poziomie. Dużą wagę przykładamy do tego, aby przekazywać wartości, które są związane z naszym patronem błogosławionym księdzem Bronisławem Markiewiczem – mówił prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman. Myślę, że oprócz tej wiedzy, kompetencji, umiejętności ważna jest odpowiednia formacja. My tutaj na Podkarpaciu zwracamy na to uwagę. Jest to dla nas rzeczą istotną, aby nasi studenci nie czuli się zagubieni w tym czasami zwariowanym świecie. Źródło: jaroslaw.naszemiasto.pl, własna. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia
  • Galeria

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odwiedził 28 stycznia 2022 r. Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Spotkał się z przedstawicielami uczelni, samorządem studenckim oraz duszpasterstwem akademickim. Na spotkaniu byli również parlamentarzyści i przedstawiciele samorządu powiatowego ze starostą Stanisławem Kłopotem na czele.

Celem wizyty Przemysława Czarnka było wręczenie zawodowym uczelniom wyższym na Podkarpaciu, w tym uczelni jarosławskiej, czeków na rozwój szkolnictwa zawodowego. W tym roku, minister edukacji i nauki zwiększył wysokość subwencji oświatowych, na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego, szkolnictwa wyższego zawodowego. PWSTE w Jarosławiu otrzymała 1 142 100 złotych.

Szef resortu edukacji zapowiedział zmiany w szkolnictwie zawodowym - wyższe szkoły zawodowe otrzymały największą część pieniędzy. - Wiemy, że mamy wiele uczelni wyższych zawodowych, jak np. jarosławska uczelnia, które umożliwiają dalszy rozwój kariery naukowej oraz umiejętności zawodowych i dlatego postanowiliśmy na koniec ubiegłego roku, zwiększyć subwencję dla szkół zawodowych w całej Polsce, o 36 milionów złotych ze środków, które pozostały do rozdysponowania. W ten sposób doszliśmy do blisko 800 milionów subwencji dla szkół zawodowych w całej Polsce. I zapewniam, że będzie się ona zwiększać, ponieważ nasze państwo ma ogromne ambicje zaspokajani potrzeb studentów, chcących kształcić się w określonym zawodzie. Podczas spotkania minister wskazywał na braki kadrowe w zawodach medycznych, które mogą zostać uzupełnione przez absolwentów kierunków położniczych, pielęgniarskich, lekarskich czy kierunku ratownictwa medycznego. Pieniądze wesprą w kształceniu wysokiej jakości specjalistów na potrzeby lokalnych rynków pracy.

Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, podziękował ministrowi za pieniądze, które przekazano uczelni. - Nie mamy kompleksów, oczywiście nie jesteśmy tak dużą uczelnią, jak uniwersytet czy politechnika, ale mamy pewne osiągnięcia, którymi się możemy pochwalić, a zwłaszcza tym, że nasza młodzież jest bardzo dobrze wykształcona na wysokim poziomie. Dużą wagę przykładamy do tego, aby przekazywać wartości, które są związane z naszym patronem błogosławionym księdzem Bronisławem Markiewiczem – mówił prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman. Myślę, że oprócz tej wiedzy, kompetencji, umiejętności ważna jest odpowiednia formacja. My tutaj na Podkarpaciu zwracamy na to uwagę. Jest to dla nas rzeczą istotną, aby nasi studenci nie czuli się zagubieni w tym czasami zwariowanym świecie.

Źródło: jaroslaw.naszemiasto.pl, własna.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia