Z kuratorem po Jarosławiu przełomu wieków XIX i XX

  • Wydrukuj
  • Email
  • Z kuratorem po Jarosławiu przełomu wieków XIX i XX. Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich zaprasza na wyjątkową podróż w czasy minione a nieodległe. Do galicyjskiego miasta, w którym eleganccy panowie w kapeluszach brylują na corso w towarzystwie równie eleganckich pań, a w drodze do kawiarni robią zakupy u ulicznego sprzedawcy hajsemaronów. Przełom XIX i XX wieku to okres wielkiego ożywienia w Jarosławiu, który z podupadającego miasteczka na prowincji w krótkim czasie przekształcił się w zamożne i rozkwitające miasto, z pięknymi kamienicami, gmachami użyteczności publicznej, licznymi szkołami. Rozkwit nastąpił głównie dzięki ulokowaniu w mieście wojskowego garnizonu, z koszarami, kasynami, ujeżdżalnią i zakładami produkującymi na potrzeby armii austro-węgierskiej. Ta wielka rozbudowa miasta została dobrze udokumentowana dzięki… pocztówkom, a ukazuje ją nowa wystawa czasowa Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. 27 lutego 2022 roku o godzinie 11:00 organizowane jest zwiedzanie kuratorskie wystawy "Pozdrowienie z Jarosławia. O pocztówkach jarosławskich". W rolę przewodnika po Jarosławiu przełomu wieków wcieli się Zofia Kostka-Bieńkowska - starsza kustosz w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, wybitna historyk i regionalistka, od lat specjalizująca się w dziejach Jarosławia i regionu na przełomie XIX i XX wieku. Koszt oprowadzania kuratorskiego jest taki sam, jak ceny biletów wstępu do muzeum (bilet normalny - 10 zł, bilet ulgowy - 5 zł). Ze względu na obowiązujące obostrzenia organizator prosi o wcześniejsze zgłoszenie chęci wzięcia udziału w wycieczce - telefonicznie (nr tel. 16 621 54 37) lub mailowo (rezerwacja@muzeum-jaroslaw.pl ). Serdecznie zapraszamy. Informacja: Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich
  • Galeria

Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich zaprasza na wyjątkową podróż w czasy minione a nieodległe. Do galicyjskiego miasta, w którym eleganccy panowie w kapeluszach brylują na corso w towarzystwie równie eleganckich pań, a w drodze do kawiarni robią zakupy u ulicznego sprzedawcy hajsemaronów.

Przełom XIX i XX wieku to okres wielkiego ożywienia w Jarosławiu, który z podupadającego miasteczka na prowincji w krótkim czasie przekształcił się w zamożne i rozkwitające miasto, z pięknymi kamienicami, gmachami użyteczności publicznej, licznymi szkołami.

Rozkwit nastąpił głównie dzięki ulokowaniu w mieście wojskowego garnizonu, z koszarami, kasynami, ujeżdżalnią i zakładami produkującymi na potrzeby armii austro-węgierskiej. Ta wielka rozbudowa miasta została dobrze udokumentowana dzięki… pocztówkom, a ukazuje ją nowa wystawa czasowa Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich.

27 lutego 2022 roku o godzinie 11:00 organizowane jest zwiedzanie kuratorskie wystawy "Pozdrowienie z Jarosławia. O pocztówkach jarosławskich". W rolę przewodnika po Jarosławiu przełomu wieków wcieli się Zofia Kostka-Bieńkowska - starsza kustosz w Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, wybitna historyk i regionalistka, od lat specjalizująca się w dziejach Jarosławia i regionu na przełomie XIX i XX wieku. Koszt oprowadzania kuratorskiego jest taki sam, jak ceny biletów wstępu do muzeum (bilet normalny - 10 zł, bilet ulgowy - 5 zł).

Ze względu na obowiązujące obostrzenia organizator prosi o wcześniejsze zgłoszenie chęci wzięcia udziału w wycieczce - telefonicznie (nr tel. 16 621 54 37) lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Serdecznie zapraszamy.

Informacja: Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich