• Kanapki dla uchodźców, które przygotowali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.. Uczniowie klas 0-3 z jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego własnoręcznie przygotowali 100 kanapek z myślą o uchodźcach wojennych, którzy obecnie przebywają w Punkcie Recepcyjnym w Młynach, nieopodal przejścia granicznego w Korczowej. - W akcji uczestniczyli również nasi nauczyciele, a była ona możliwa dzięki wsparciu w postaci wędlin, które udzieliła nam firma Sokołów S.A. - wyjaśnia Kamil Dziukiewicz, dyrektor szkoły podstawowej w SMS, a jednocześnie radny powiatowy. Przygotowane kanapki już trafiły za pośrednictwem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego na miejsce. Trzeba także przypomnieć o transporcie pomocy, który dzięki zaangażowaniu wielu podmiotów, w tym Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, Społecznego Komitetu z Powiatu Świeckiego, uczniów i nauczycieli Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Zespołu Szkół Innowacyjnych został przygotowany i wyruszył wczoraj do ukraińskiego Użgorodu. Jak się dowiedzieliśmy od koordynatora pomocy, Kamila Dziukiewicza, transport dotarł już szczęśliwie do partnerskiego regionu w Ukrainie. Informacja prasowa (zdjęcia): Szkoła Mistrzostwa Sportowego, własna.

Informacja prasowa (zdjęcia): Szkoła Mistrzostwa Sportowego, własna.