Powraca Noc Muzeów!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Powraca Noc Muzeów!. Po dwóch latach epidemicznej przerwy tysiące muzeów w całej Polsce znów zorganizuje Noc Muzeów będącą częścią Europejskiej Nocy Muzeów. Nie inaczej będzie w Jarosławiu.14 maja 2022 Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich otwarte dla zwiedzających będzie w godzinach od 18:00 do 24:00. Oprócz bezpłatnego udostępnienia ekspozycji, na której zobaczyć będzie można między innymi odrestaurowany salonik eklektyczny w stylu Makarta, organizatorzy przygotowali również szereg wydarzeń towarzyszących. Najmłodszych organizatorzy zapraszają na spotkanie z niesamowitymi opowieściami, których fabuła osadzona jest w scenerii XVII. wiecznego Jarosławia. Na miłośników rysunku czekać będzie specjalnie przygotowana wystawa prezentująca architekturę miasta i regionu na pracach pochodzących z pierwszej połowy XX wieku. Gratką dla pasjonatów historii lokalnej będzie możliwość spotkania z Zofią Kostką-Bieńkowską, starszą kustosz Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, która dzielić się będzie swoją wiedzą w malowniczym anturażu wystawy czasowej „Pozdrowienia z Jarosławia. O pocztówkach jarosławskich”. Natomiast w późnych godzinach wieczornych ukraiński artysta Serhij Petryczenko, w otoczeniu sarmackich konterfektów, wykona lirnickie pieśni dziadowskie i epickie osadzone w tradycji kozaczyzny. Począwszy od godziny 18:00 do 24:00 na zwiedzających czekać będzie również Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu – oddział Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich z nową aranżacją ekspozycji stałej. Dodatkową atrakcją będzie pierwsza prezentacja dzieła Juliusza Kossaka „Ostatnie walne posiedzenie lekarzy i przyrodników we Lwowie. Odczyt Hr. Włodzimierza Dzieduszyckiego”,  oraz „Portretu Wojciecha Dzieduszyckiego” autorstwa Juliana Fałata, pochodzących ze zbiorów Związku Rodowego Dzieduszyckich herbu Sas, które nastęnie wzbogacą ekspozycję stałą Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu oddział Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. Szczegółowy program wydarzeń znajdą Państwo na afiszach oraz na stronie internetowej muzeum Informacja prasowa (tekst, zdj.) Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich
  • Galeria

Po dwóch latach epidemicznej przerwy tysiące muzeów w całej Polsce znów zorganizuje Noc Muzeów będącą częścią Europejskiej Nocy Muzeów. Nie inaczej będzie w Jarosławiu.14 maja 2022 Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich otwarte dla zwiedzających będzie w godzinach od 18:00 do 24:00.

Oprócz bezpłatnego udostępnienia ekspozycji, na której zobaczyć będzie można między innymi odrestaurowany salonik eklektyczny w stylu Makarta, organizatorzy przygotowali również szereg wydarzeń towarzyszących. Najmłodszych organizatorzy zapraszają na spotkanie z niesamowitymi opowieściami, których fabuła osadzona jest w scenerii XVII. wiecznego Jarosławia. Na miłośników rysunku czekać będzie specjalnie przygotowana wystawa prezentująca architekturę miasta i regionu na pracach pochodzących z pierwszej połowy XX wieku.

Gratką dla pasjonatów historii lokalnej będzie możliwość spotkania z Zofią Kostką-Bieńkowską, starszą kustosz Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, która dzielić się będzie swoją wiedzą w malowniczym anturażu wystawy czasowej „Pozdrowienia z Jarosławia. O pocztówkach jarosławskich”. Natomiast w późnych godzinach wieczornych ukraiński artysta Serhij Petryczenko, w otoczeniu sarmackich konterfektów, wykona lirnickie pieśni dziadowskie i epickie osadzone w tradycji kozaczyzny.

Począwszy od godziny 18:00 do 24:00 na zwiedzających czekać będzie również Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu – oddział Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich z nową aranżacją ekspozycji stałej. Dodatkową atrakcją będzie pierwsza prezentacja dzieła Juliusza Kossaka „Ostatnie walne posiedzenie lekarzy i przyrodników we Lwowie. Odczyt Hr. Włodzimierza Dzieduszyckiego”,  oraz „Portretu Wojciecha Dzieduszyckiego” autorstwa Juliana Fałata, pochodzących ze zbiorów Związku Rodowego Dzieduszyckich herbu Sas, które nastęnie wzbogacą ekspozycję stałą Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu oddział Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich.

Szczegółowy program wydarzeń znajdą Państwo na afiszach oraz na stronie internetowej muzeum

Informacja prasowa (tekst, zdj.) Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich