Szymon Flaumenhaft z dwoma złotymi medalami w Krakowie

• Wydrukuj
  • Email
  • Szymon Flaumenhaft z dwoma złotymi medalami w Krakowie. Świetnie zagrał Szymon Flaumenhaft (PKS Kolping Jarosław) w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Krakowie. Zdobył dwa złote medale – w singlu i deblu. W zawodach będących sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski w Dębicy (27-29 maja) rywalizował także młodszy brat Szymona, Wojciech Flaumenhaft. Obaj są uczniami jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, kierowanej przez Kamila Dziukiewicza. W zawodach wzięło łącznie 24 chłopców i 24 zawodniczki z województw podkarpackiego i małopolskiego. Szymon Flaumenhaft (rocznik 2009) pokazał, że jest w bardzo dobrej formie i będzie się liczył w walce o czołowe miejsca w MP Młodzików. W krakowskich zawodach wygrał wszystkie pojedynki! W pierwszej rundzie gry pojedynczej miał wolny los, a w następnych pokonał Miłosza Wanielistę (SKT Sanok) 3:0, Nikodema Nagela (Jordan Zakliczyn), w półfinale Mateusza Pajorskiego (Gryf Gdów) 3:0 i w finale Jana Mrugałę (Gorce Nowy Targ) 3:1. Z kolei urodzony w 2013 roku Wojciech Flaumenhaft zajął 17 miejsce. W hali Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta Szymon Flaumenhaft wywalczył złoto także w grze podwójnej, razem z Janem Mrugałą. Wielkie brawa również dla Wojtka Flaumenhafta, który w duecie z Miłoszem Wanielistą (SKT Sanok) uplasowali się na 5 pozycji. To kolejny sukces zawodników trenujących na co dzień w Ośrodku Szkoleniowym w Jarosławiu. Szymon Flaumenhaft i Jan Murgała w drodze po tytuł pokonali 3 pary rywali po 3:0 – w ćwierćfinale Franciszka Klaga i Roberta Czyszczonia (Gorce Nowy Targ), w półfinale Gracjana Dębskiego i Jakuba Hubkę (Nurt Przemyśl/LZS Kąkolówka) i w finale Mateusza Pajorskiego i Mikołaja Pilcha (Gryf Gdów/Siemacha Kraków). Wojciech Flaumenhaft i Miłosz Wanielista w meczu o awans do ósemki wygrali z Karolem Kaczmarczykiem i Adamem Reszką (Skawa Wadowice/Siemacha Kraków) 3:0, a w spotkaniu o medal przegrali z Mateuszem Wiśniewskim i Nikodemem Nagelem (Skawa Wadowice/Jordan Zakliczyn) 0:3. Informacja prasowa (tekst, zdj.): Kolping Jarosław

Świetnie zagrał Szymon Flaumenhaft (PKS Kolping Jarosław) w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Krakowie. Zdobył dwa złote medale – w singlu i deblu. W zawodach będących sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski w Dębicy (27-29 maja) rywalizował także młodszy brat Szymona, Wojciech Flaumenhaft. Obaj są uczniami jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, kierowanej przez Kamila Dziukiewicza. W zawodach wzięło łącznie 24 chłopców i 24 zawodniczki z województw podkarpackiego i małopolskiego.

Szymon Flaumenhaft (rocznik 2009) pokazał, że jest w bardzo dobrej formie i będzie się liczył w walce o czołowe miejsca w MP Młodzików. W krakowskich zawodach wygrał wszystkie pojedynki! W pierwszej rundzie gry pojedynczej miał wolny los, a w następnych pokonał Miłosza Wanielistę (SKT Sanok) 3:0, Nikodema Nagela (Jordan Zakliczyn), w półfinale Mateusza Pajorskiego (Gryf Gdów) 3:0 i w finale Jana Mrugałę (Gorce Nowy Targ) 3:1. Z kolei urodzony w 2013 roku Wojciech Flaumenhaft zajął 17 miejsce.

W hali Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta Szymon Flaumenhaft wywalczył złoto także w grze podwójnej, razem z Janem Mrugałą. Wielkie brawa również dla Wojtka Flaumenhafta, który w duecie z Miłoszem Wanielistą (SKT Sanok) uplasowali się na 5 pozycji. To kolejny sukces zawodników trenujących na co dzień w Ośrodku Szkoleniowym w Jarosławiu.

Szymon Flaumenhaft i Jan Murgała w drodze po tytuł pokonali 3 pary rywali po 3:0 – w ćwierćfinale Franciszka Klaga i Roberta Czyszczonia (Gorce Nowy Targ), w półfinale Gracjana Dębskiego i Jakuba Hubkę (Nurt Przemyśl/LZS Kąkolówka) i w finale Mateusza Pajorskiego i Mikołaja Pilcha (Gryf Gdów/Siemacha Kraków).

Wojciech Flaumenhaft i Miłosz Wanielista w meczu o awans do ósemki wygrali z Karolem Kaczmarczykiem i Adamem Reszką (Skawa Wadowice/Siemacha Kraków) 3:0, a w spotkaniu o medal przegrali z Mateuszem Wiśniewskim i Nikodemem Nagelem (Skawa Wadowice/Jordan Zakliczyn) 0:3.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): Kolping Jarosław