Dobry występ Szymona Flaumenhafta w Mistrzostwach Polski Młodzików

• Wydrukuj
  • Email
  • Dobry występ Szymona Flaumenhafta w Mistrzostwach Polski Młodzików. Urodzony w 2009 roku Szymon Flaumenhaft (PKS Kolping Jarosław) zrobił kolejny krok w przygodzie z tenisem stołowym. Zakwalifikował się do ćwierćfinałów wszystkich trzech konkurencji podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Dębicy. Potwierdził, że należy do krajowej czołówki w kategorii U-13. W turnieju drużynowym występował z 9-letnim bratem Wojtkiem. Obydwaj są uczniami jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Doświadczenie młodzika Przed rokiem MP Młodzików również odbywały się w tym podkarpackim mieście. W singlu, deblu z Krzysztofem Wnękiem oraz drużynówce – z kolegami klubowymi z Kolpinga Alanem Zielińskim i Łukaszem Hajdukiem – Szymon Flaumanehaft zajmował miejsca 9-16. W tym roku po raz czwarty już uczestniczył w mistrzostwach kraju do lat 13. Świetnie spisał się w 2020 roku w Krośnie, gdzie walcząc z zawodnikami z roczników 2007 i 2008 osiągnął ćwierćfinał w grze pojedynczej. Do MP 2022 przystępował w roli jednego z kilku kandydatów do podium. W Grand Prix Polski Młodzików raz był 3, w innych zawodach na pozycjach 5-8, jak również 13-16. Rodzeństwo na plus Tradycyjnie mistrzostwa rozpoczął turniej drużynowy, który poprzedza zmagania w singlu i deblu. W grupie młodzików nie ma zawodów w grze mieszanej. Bracia Szymon i Wojciech Flaumenhaftowie wylosowali UKS Lis Sierakowice i UKS Spartakus Otyń, ale już na miejscu okazało się, że nie startuje pierwszych z tych zespołów. W tej sytuacji spotkanie ze Spartakusem decydowało, który klub znajdzie się w rundzie pucharowej. PKS Kolping wygrał zdecydowanie 3:0. Wojciech Flaumenhaft wygrał z Sebastianem Otulakiem 3:1 Szymon Flaumenhaft z Wiktorem Drągiem 3:0, a w grze podwójnej bracia pokonali Wiktora Drąga i Mateusza Muchę 3:0. O medal uczniowie SMS Jarosław spotkali się z Bogorią Grodzisk Maz. Niestety nasza drużyna przegrała 1:3 i zajęła miejsca 5-8. Rezultaty spotkań: Szymon Flaumenhaft – Aleks Pakuła 1:3, Wojciech Flaumenhaft – Jakub Dobosz 0:3 i w deblu porażka 0:3. Trzy zwycięstwa w singlu, dwa w deblu Sobotni turniej singlistów Szymon Flaumenhaft zaczął od zwycięstw po 3:0 z Mateuszem Zdanuczykiem (UKS Dojlidy Białystok) i Maciejem Ciosmakiem (UKS Huragan Sosnowiec). Z kolei w 1/8 finału wygrał z Krzysztofem Wnękiem (TKS Granit Strzelin) 3:1. W następnej rundzie, ostatniej przed fazą pucharową medalową przegrał z późniejszym triumfatorem Samuelem Michną (UKS Lis Sierakowice) 0:3. Bardzo solidnie zagrał Szymon także w deblu z Wojciechem Szymczakiem (Energa KTS Toruń). Do ćwierćfinału awansował Szymon Flaumenhaft także w deblu z Wojciechem Szymczakiem. W sobotę pokonali dwie pary - Maksymiliana Gacka i Mateusza Orszulaka (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:1 i w 1/8 finału Mikołaja Zająca i Kamila Orszulaka (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:2 i stanęli do walki o medal. Niestety ulegli Krzysztofowi Wnękowi (TKS Granit Strzelin) i Aleksowi Pakule (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 1:3. Podsumowując, gratulacje dla braci Flaumehaftów za dobry turniej. Szymon pożegnał się z młodzikami, a w następnym sezonie będzie grał z kadetami. Informacja prasowa (tekst, zdj.): Sokołów S.A. Jarosław

Urodzony w 2009 roku Szymon Flaumenhaft (PKS Kolping Jarosław) zrobił kolejny krok w przygodzie z tenisem stołowym. Zakwalifikował się do ćwierćfinałów wszystkich trzech konkurencji podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Dębicy. Potwierdził, że należy do krajowej czołówki w kategorii U-13. W turnieju drużynowym występował z 9-letnim bratem Wojtkiem. Obydwaj są uczniami jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Doświadczenie młodzika

Przed rokiem MP Młodzików również odbywały się w tym podkarpackim mieście. W singlu, deblu z Krzysztofem Wnękiem oraz drużynówce – z kolegami klubowymi z Kolpinga Alanem Zielińskim i Łukaszem Hajdukiem – Szymon Flaumanehaft zajmował miejsca 9-16.

W tym roku po raz czwarty już uczestniczył w mistrzostwach kraju do lat 13. Świetnie spisał się w 2020 roku w Krośnie, gdzie walcząc z zawodnikami z roczników 2007 i 2008 osiągnął ćwierćfinał w grze pojedynczej.

Do MP 2022 przystępował w roli jednego z kilku kandydatów do podium. W Grand Prix Polski Młodzików raz był 3, w innych zawodach na pozycjach 5-8, jak również 13-16.

Rodzeństwo na plus

Tradycyjnie mistrzostwa rozpoczął turniej drużynowy, który poprzedza zmagania w singlu i deblu. W grupie młodzików nie ma zawodów w grze mieszanej.

Bracia Szymon i Wojciech Flaumenhaftowie wylosowali UKS Lis Sierakowice i UKS Spartakus Otyń, ale już na miejscu okazało się, że nie startuje pierwszych z tych zespołów. W tej sytuacji spotkanie ze Spartakusem decydowało, który klub znajdzie się w rundzie pucharowej. PKS Kolping wygrał zdecydowanie 3:0. Wojciech Flaumenhaft wygrał z Sebastianem Otulakiem 3:1 Szymon Flaumenhaft z Wiktorem Drągiem 3:0, a w grze podwójnej bracia pokonali Wiktora Drąga i Mateusza Muchę 3:0.

O medal uczniowie SMS Jarosław spotkali się z Bogorią Grodzisk Maz. Niestety nasza drużyna przegrała 1:3 i zajęła miejsca 5-8. Rezultaty spotkań: Szymon Flaumenhaft – Aleks Pakuła 1:3, Wojciech Flaumenhaft – Jakub Dobosz 0:3 i w deblu porażka 0:3.

Trzy zwycięstwa w singlu, dwa w deblu

Sobotni turniej singlistów Szymon Flaumenhaft zaczął od zwycięstw po 3:0 z Mateuszem Zdanuczykiem (UKS Dojlidy Białystok) i Maciejem Ciosmakiem (UKS Huragan Sosnowiec). Z kolei w 1/8 finału wygrał z Krzysztofem Wnękiem (TKS Granit Strzelin) 3:1. W następnej rundzie, ostatniej przed fazą pucharową medalową przegrał z późniejszym triumfatorem Samuelem Michną (UKS Lis Sierakowice) 0:3.

Bardzo solidnie zagrał Szymon także w deblu z Wojciechem Szymczakiem (Energa KTS Toruń). Do ćwierćfinału awansował Szymon Flaumenhaft także w deblu z Wojciechem Szymczakiem. W sobotę pokonali dwie pary - Maksymiliana Gacka i Mateusza Orszulaka (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:1 i w 1/8 finału Mikołaja Zająca i Kamila Orszulaka (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:2 i stanęli do walki o medal. Niestety ulegli Krzysztofowi Wnękowi (TKS Granit Strzelin) i Aleksowi Pakule (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 1:3.

Podsumowując, gratulacje dla braci Flaumehaftów za dobry turniej. Szymon pożegnał się z młodzikami, a w następnym sezonie będzie grał z kadetami.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): Sokołów S.A. Jarosław