Bardzo dobry występ Wojciecha Flaumenhafta w Mistrzostwach Polski Żaków

• Bardzo dobry występ Wojciecha Flaumenhafta w Mistrzostwach Polski Żaków. Młodszy brat Szymona Flaumenhafta, 9-letni Wojciech (obaj PKS Kolping Jarosław) bardzo dobrze zagrał w Mistrzostwach Polski Żaków w Olkuszu. W małopolskim turnieju rywalizował ze starszym od siebie o rok, a nawet dwa lata. Bardzo blisko medalu był w grze podwójnej. Po ubiegłotygodniowym występie w MP Młodzików (ur. w 2009 roku i później) wspólnie z Szymonem, tym razem Wojtek Flaumenhaft (ur. 28.01.2013) pod opieką swojego taty i trenera Jacka Flaumenhafta wyruszył na zawody mistrzowskie do Olkusza oddalonego o ponad 250 km od Jarosławia. W hali tamtejszego MOSiR Wojciech Flaumenhaft, uczeń jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, zagrał w singlu oraz w deblu ze swoim rówieśnikiem Miłoszem Grocholskim z KU AZS Wrocław. - Niewiele zabrakło żeby wszedł do szesnastki indywidualnie. W grze podwójnej myślałem o tym, aby nie trafili na turniejową jedynkę. Cóż, pech, bo zagrali w ćwierćfinale z późniejszymi złotymi medalistami – mówił Jacek Flaumenhaft. Zanim Wojtek Flaumenhaft wziął udział w Mistrzostwach Polski, uczestniczył w turniejach Grand Prix Polski Żaków. Mimo że miał starszych przeciwników, zarówno w Sępólnie Krajeńskim, jak i w Bilczy zajmował miejsca 25-32. - Wojtek trenuje tenis stołowy dwa i pół roku, znacznie dłużej Szymon, który ma prawie 13 lat (ur. 30 września 2009 roku). Jeśli chodzi o start młodszego w MP żaków, myślę, że ma bardzo duże szanse awansować do ćwierćfinału w grze deblowej, a nawet powalczyć o podium, a indywidualnie miejsce w najlepszej 16 byłoby super wynikiem. Marzeniem zaś ćwierćfinał, ale pamiętajmy, że ma przeciwników starszy o rok i dwa lata – przyznał przed wyjazdem do Olkusza Jacek Flaumenhaft. W grze pojedynczej Wojciech odniósł dwa zwycięstwa i poniósł jedną porażkę, co dało mu dobrą 17 lokatę. Wygrał z Janem Mirkiem (niestowarzyszony) 3:0 (11:7, 11:4, 13:11), a następnie stoczył bardzo zacięty pojedynek o wejście do najlepszej „16”. Niestety nasz zawodnik przegrał z Karolem Kaczmarczykiem (MKS Skawa Wadowice) 2:3 (6:11, 6:11, 11:6, 11:8, 9:11). Później tenisista stołowy PKS Kolping grał o miejsca 17-32. W decydującym meczu pokonał Daniela Sadowskiego (Lis Sierakowice) 3:2 (14:16, 11:9, 10:12, 13:11, 11:6). Bardzo ciekawym pomysłem było utworzenie pary deblowej W. Flaumenhaft/M. Grocholski. Obydwaj mają po 9 lat i jeszcze dwa sezony gry w żakach. Może to przyszli Mistrzowie Polski? W MP 2022 wygrali dwa bardzo trudne pojedynki i uplasowali się na pozycjach 5 – 8. Pokonali parę Szymon Bielecki Heksa Niedrzewica Wielka), Juliusz Nowak (Spartakus Otyń) 3:2 (11:3, 9:11, 8:11, 11:5, 11:3) oraz wygrali z Olafem Glanertem i Oliwierem Jędrzejewskim (Olimpia Unia Grudziądz) 3:2 (9:11, 11:6, 11:7, 5:11 11:8). W meczu o medal przegrali z faworytami i najwyżej rozstawionymi Hubertem Kwiecińskim (Wicher Lisiec Wielki) i Jakubem Tureckim (UKS Gryf Gdów) 0:3 (8:11, 1:11, 6:11). W poniedziałek bracia Wojtek i Szymon Flaumenhaftowie i Aleksander Zielnik (PKS Kolping Jarosław) jadą do Rawy Mazowieckiej na Mistrzostwa Polski Szkół (Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci). Anna Brzyska i Alan Kulczycki zagrają w Czechach Anna Brzyska z PKS Kolping Jarosław i nowy zawodnik Sokołowa S.A. Jarosław Alan Kulczycki w najbliższym tygodniu zagrają w turnieju WTT Youth Contender Havirov 2022 w Czechach. Nasi tenisiści stołowi zagrają w kategoriach do 17 i 19 lat. W zawodach U-17 Alan Kulczycki zagra w poniedziałek, 6 czerwca z reprezentantem Węgier Chen Yu Wei i Litwinem Jegorem Larkovem. Natomiast we wtorek, 7 czerwca rozpoczną się zawody U-19. W swojej grupie nowy tenisista stołowy Sokołowa S.A. ma Słowaka Filipa Delincaka i Szweda Alve Sjoevolda. Z kolei Anna Brzyska, uczennica jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego kierowanej przez Kamila Dziukiewicza, wystąpią w dniach 10-12 czerwca w WTT Youth Contender Havirov 2022. Losowanie odbędzie się w środę, 8 czerwca. Za miesiąc Ania Brzyska i Alan Kulczycki zagrają w Mistrzostwach Europy Juniorów (połączonych z ME Kadetów) w Serbii. W sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski jest Mateusz Czernik, trener SMS Jarosław i zawodnik Sokołowa S.A. Jarosław. Informacja prasowa: Sokołów S.A. Jarosław, PKS Kolping Jarosław.

Anna Brzyska i Alan Kulczycki zagrają w Czechach

Informacja prasowa: Sokołów S.A. Jarosław, PKS Kolping Jarosław.