• Święto 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza w Jarosławiu.. 24 czerwca odbyło się Święto 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza w Jarosławiu. Na obchody przybyli m.in.: dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Dariusz Lewandowski, starosta jarosławski Stanisław Kłopot, lokalni parlamentarzyści, a także dowódcy wraz ze starszymi podoficerami dowództw batalionów i dywizjonów 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Podczas uroczystości zostały wręczone wyróżnienia dla zasłużonych oraz mianowanie na wyższy stopień wojskowy. O służbie i poświęceniu polskich żołnierzy powiedziano już wiele. Ostatnie czasy potwierdziły to w praktyce, chociażby poprzez obronę naszej wschodniej granicy. Powszechnie znana jest wojskowa odwaga i nienaganna postawa moralna. Polskie siły zbrojne niezmiennie przodują w rankingach zaufania społecznego. Wszystko to dotyczy również 14. dywizjonu artylerii samobieżnej z Jarosławia, jednak w moich oczach ta formacja odznacza się pewną cechą szczególną - w sposób wyjątkowy pielęgnujecie pamięć swojego patrona, gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza, tak bardzo związanego z ziemią jarosławską. W tym szczególnym dniu, chciałbym życzyć Panu i Pańskim podkomendnym, abyście zawsze byli duchowymi spadkobiercami gen. Wieczorkiewicza – wybitnego żołnierza i równie wybitnego człowieka, odważnego zarówno odwagą wojskowego, jak i cywilną. Życzę też Wam wszystkim zawsze bezpiecznych powrotów do rodziny oraz satysfakcji w życiu zawodowym i osobistym.  Starosta jarosławski Stanisław Kłopot Zdjęcia dzięki uprzejmości 14 DAS, dziękujemy!

i osobistym.
  Starosta jarosławski Stanisław Kłopot

Zdjęcia dzięki uprzejmości 14 DAS, dziękujemy!