Gminne zawody sportowo-pożarnicze o Puchar Burmistrza Pruchnika

  • Wydrukuj
  • Email
  • Gminne zawody sportowo-pożarnicze o Puchar Burmistrza Pruchnika. W minione słoneczne, niedzielne popołudnie 26 czerwca, na stadionie sportowym w Pruchniku odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze o Puchar Burmistrza Pruchnika. W zawodach wystartowało 10 drużyn męskich w grupie A, rywalizując w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji puchar burmistrza zdobyła OSP w Świebodnej, uzyskując najlepszy czas w obydwu zadaniach. Na drugim miejscu uplasowała się Jednostka z Rozborza Długiego, a trzecie miejsce zajęła OSP w Pruchniku Nr 3. Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:Organizatorami tego wydarzenia był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku, Ochotnicza Straż Pożarna Nr I w Pruchniku oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku. Podczas zawodów mieliśmy okazję obejrzeć wyposażenie poszczególnych jednostek oraz zobaczyć z bliska działania osób, które bez względu na porę dbają o nasze bezpieczeństwo. W zawodach oprócz jednostek OSP uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, zarówno powiatowych – Stanisław Kłopot Starosta Jarosławski i wicestarosta Mariusz Trojak, jak i gminnych – Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika, Robert Grządziel – Sekretarz Gminy Pruchnik oraz radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku, który reprezentował Prezes Marian Romanik oraz kierownik zawodów – Zygmunt Jasiłek – Komendant Gminny Związku. Zawody sędziowała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Oprócz widowiska sportowego, organizatorzy przygotowali także liczne atrakcje dla zgromadzonych kibiców, m.in. w formie darmowych dmuchańców dla najmłodszych, kurtyny wodnej, darmowej grochówki ze strażackiego kotła czy przekąsek oraz napojów chłodzących. Tegoroczne zawody przeszły już do historii. Rywalizacja była zacięta, a uzyskiwane czasy bardzo zbliżone, co pokazuje, że nasi strażacy są dobrze przygotowani do podejmowania działań i już dzisiaj trzymamy kciuki za zwycięską drużynę ze Świebodnej, która będzie reprezentować naszą gminę podczas zawodów powiatowych. Informacja prasowa (tekst, zdj.):Urząd Miejski w Pruchniku
  • Galeria

W minione słoneczne, niedzielne popołudnie 26 czerwca, na stadionie sportowym w Pruchniku odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze o Puchar Burmistrza Pruchnika. W zawodach wystartowało 10 drużyn męskich w grupie A, rywalizując w sztafecie pożarniczej i ćwiczeniu bojowym. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji puchar burmistrza zdobyła OSP w Świebodnej, uzyskując najlepszy czas w obydwu zadaniach. Na drugim miejscu uplasowała się Jednostka z Rozborza Długiego, a trzecie miejsce zajęła OSP w Pruchniku Nr 3.

Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:

111

Organizatorami tego wydarzenia był Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku, Ochotnicza Straż Pożarna Nr I w Pruchniku oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku. Podczas zawodów mieliśmy okazję obejrzeć wyposażenie poszczególnych jednostek oraz zobaczyć z bliska działania osób, które bez względu na porę dbają o nasze bezpieczeństwo.

W zawodach oprócz jednostek OSP uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych, zarówno powiatowych – Stanisław Kłopot Starosta Jarosławski i wicestarosta Mariusz Trojak, jak i gminnych – Wacław Szkoła Burmistrz Pruchnika, Robert Grządziel – Sekretarz Gminy Pruchnik oraz radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Pruchniku, który reprezentował Prezes Marian Romanik oraz kierownik zawodów – Zygmunt Jasiłek – Komendant Gminny Związku. Zawody sędziowała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.

Oprócz widowiska sportowego, organizatorzy przygotowali także liczne atrakcje dla zgromadzonych kibiców, m.in. w formie darmowych dmuchańców dla najmłodszych, kurtyny wodnej, darmowej grochówki ze strażackiego kotła czy przekąsek oraz napojów chłodzących.

Tegoroczne zawody przeszły już do historii. Rywalizacja była zacięta, a uzyskiwane czasy bardzo zbliżone, co pokazuje, że nasi strażacy są dobrze przygotowani do podejmowania działań i już dzisiaj trzymamy kciuki za zwycięską drużynę ze Świebodnej, która będzie reprezentować naszą gminę podczas zawodów powiatowych.

Informacja prasowa (tekst, zdj.):Urząd Miejski w Pruchniku