Międzynarodowy sojusz na rzecz pokoju i wspólnoty w Europie

  • Wydrukuj
  • Email
  • Międzynarodowy sojusz na rzecz pokoju i wspólnoty w Europie. 4 lipca 2022 roku w Homburgu, w powiecie Saarpfalz (Niemcy), został podpisany Międzynarodowy Sojusz na rzecz pokoju i wspólnoty w Europie. Powiat Jarosławski reprezentował Starosta Stanisław Kłopot oraz pracownik wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, koordynujący współpracę zagraniczną - Monika Maj – Lichończak. W spotkaniu uczestniczyli także: Kazimierz Gołojuch – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, jak również Posłowie do Landtagu Kraju Saary: Maximilian Raber, Sevim Kaya – Karadag oraz Pascal Conigliaro. Głównym inicjatorem zawarcia sojuszu pokoju był Starosta Saarpfalz-Kreis – Theophil Gallo, który podczas uroczystości podkreślił istotę podpisania porozumienia, zaznaczył jego wagę, zwłaszcza w kontekście wojny w Ukrainie. Ponadto, celem podpisania sojuszu było wsparcie wspólnoty, dążenie do trwałego pokoju zaangażowanych  narodów w Europie. -Wspólnie zjednoczeni z innymi państwami mamy wielką moc. Bardzo się cieszę, że kontakty międzynarodowe Powiatu Jarosławskiego się poszerzają - komentuje Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot. Kraj Saary prowadzi od ponad 10 lat współpracę partnerską z Województwem Podkarpackim. Powiat Saarpfalz współpracuje z podkarpackimi powiatami tj. przemyskim, bieszczadzkim i lubaczowskim, ponadto z powiatami: krakowskim i ostrzeszowskim. Od wiosny 2022 roku zostały nawiązane partnerskie kontakty z Powiatem Jarosławskim.
  • Galeria

4 lipca 2022 roku w Homburgu, w powiecie Saarpfalz (Niemcy), został podpisany Międzynarodowy Sojusz na rzecz pokoju i wspólnoty w Europie. Powiat Jarosławski reprezentował Starosta Stanisław Kłopot oraz pracownik wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, koordynujący współpracę zagraniczną - Monika Maj – Lichończak.

W spotkaniu uczestniczyli także: Kazimierz Gołojuch – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, jak również Posłowie do Landtagu Kraju Saary: Maximilian Raber, Sevim KayaKaradag oraz Pascal Conigliaro. Głównym inicjatorem zawarcia sojuszu pokoju był Starosta Saarpfalz-Kreis – Theophil Gallo, który podczas uroczystości podkreślił istotę podpisania porozumienia, zaznaczył jego wagę, zwłaszcza w kontekście wojny w Ukrainie. Ponadto, celem podpisania sojuszu było wsparcie wspólnoty, dążenie do trwałego pokoju zaangażowanych  narodów w Europie.

-Wspólnie zjednoczeni z innymi państwami mamy wielką moc. Bardzo się cieszę, że kontakty międzynarodowe Powiatu Jarosławskiego się poszerzają - komentuje Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot.

 Kraj Saary prowadzi od ponad 10 lat współpracę partnerską z Województwem Podkarpackim. Powiat Saarpfalz współpracuje z podkarpackimi powiatami tj. przemyskim, bieszczadzkim i lubaczowskim, ponadto z powiatami: krakowskim i ostrzeszowskim. Od wiosny 2022 roku zostały nawiązane partnerskie kontakty z Powiatem Jarosławskim.