• Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber z wizytą na drodze powiatowej Nr 1778R Pruchnik-Kramarzówka-Helusz. Trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej Nr 1778R Pruchnik-Kramarzówka-Helusz. Wartość robót to 14 741 815,02 zł Postępy prac ocenili dziś w trakcie wizyty roboczej Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego Krzysztof Cebulak, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu Paweł Tworek oraz Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła. Planowany termin zakończenia robót to 30 września 2023 r. Inwestycja powstaje w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość robót to 14 741 815,02 zł, w tym dofinansowanie 9 582 179 zł, udział środków z budżetu Powiatu Jarosławskiego to kwota 5 159 636 zł. Długość odcinka to 8,365 km. W ramach robót zostały wykonane prace: 🔰wzmocnienie/ przebudowanie konstrukcji jezdni, 🔰przebudowa skrzyżowań, 🔰doświetlenie przejść dla pieszych, 🔰przebudowa zjazdów i dojść do furtek, 🔰modernizacja istniejącego systemu odwodnienia, 🔰odcinkowa budowa chodnika 🔰przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej, 🔰umocnienie skarp, rowów i ścieków 🔰wycinka drzew 🔰przebudowa przepustów 🔰frezowanie nawierzchni 🔰montaż znaków drogowych 🔰oznakowanie poziomeZaawansowanie robót na koniec lipca to ok. 35%. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Budowa Dróg i Mostów Gospodarstwo Agroturystyczne "SWOBODA"Sp. z.o.o. Partner " Bieżące utrzymanie Dróg Mariusz Ślimak.

W ramach robót zostały wykonane prace:

🔰wzmocnienie/ przebudowanie konstrukcji jezdni,

🔰przebudowa skrzyżowań,

🔰doświetlenie przejść dla pieszych,

🔰przebudowa zjazdów i dojść do furtek,

🔰modernizacja istniejącego systemu odwodnienia,

🔰odcinkowa budowa chodnika

🔰przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej,

🔰umocnienie skarp, rowów i ścieków

🔰wycinka drzew

🔰przebudowa przepustów