Konferencja z partnerami zagranicznymi na temat potencjału pogranicza polsko-ukraińskiego

  • Wydrukuj
  • Email
  • Konferencja z partnerami zagranicznymi na temat potencjału pogranicza polsko-ukraińskiego.  "Potencjał gospodarczy pogranicza polsko-ukrainskiego w Powiatach: Lubaczowskim oraz Jaworowskim" to tytuł konferencji, która odbyła w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie 1 września 2022 roku. W konferencji udział wzięli zagraniczni partnerzy Powiatu Jarosławskiego, m.in. niemieccy partnerzy z Saarpfalz kreis wraz ze Starosta Theophilem Gallo na czele oraz z Powiatu Jaworowskiego na Ukrainie z Mykola Romaniuk na czele. Powiat Jarosławski reprezentował  Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot oraz Monika Maj-Lichończak z Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu. Potencjał gospodarczy Jaworowa przedstawił Deputowany Rady Najwyższej Ukrainy  Pan Pavlo Bakunets. Na temat potencjału gospodarczego Gminy Lubaczów prezentacje wygłosił Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel. Wiceprezes Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Pan Dawid Lasek mówił na temat  "Euroregion Karpaty jako strategiczny partner w Europie Środkowej". Na zakończenie prezentację wygłosił Pan Janusz Mroczka na temat inwestycji kolejowych, które są gwarancją wzrostu gospodarczego.
  • Galeria

 "Potencjał gospodarczy pogranicza polsko-ukrainskiego w Powiatach: Lubaczowskim oraz Jaworowskim" to tytuł konferencji, która odbyła w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie 1 września 2022 roku.

W konferencji udział wzięli zagraniczni partnerzy Powiatu Jarosławskiego, m.in. niemieccy partnerzy z Saarpfalz kreis wraz ze Starosta Theophilem Gallo na czele oraz z Powiatu Jaworowskiego na Ukrainie z Mykola Romaniuk na czele.

Powiat Jarosławski reprezentował  Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot oraz Monika Maj-Lichończak z Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu.

Potencjał gospodarczy Jaworowa przedstawił Deputowany Rady Najwyższej Ukrainy  Pan Pavlo Bakunets. Na temat potencjału gospodarczego Gminy Lubaczów prezentacje wygłosił Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel. Wiceprezes Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Pan Dawid Lasek mówił na temat  "Euroregion Karpaty jako strategiczny partner w Europie Środkowej". Na zakończenie prezentację wygłosił Pan Janusz Mroczka na temat inwestycji kolejowych, które są gwarancją wzrostu gospodarczego.