Jubileusz 110-lecia Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

  • Wydrukuj
  • Email
  • Jubileusz 110-lecia Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. 16 września odbyło się -lecie Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Archikatedrze pw. Św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP. Następnie uczestnicy, w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry, przemaszerowali ulicami miasta do budynku Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. W następnej kolejności przystąpiono do części oficjalnej, została otwarta wystawa fotograficzna „Ku chwale Bożej i na ratunek bliźnim”, a także przedstawiono historię WSPR. Z kolei, panel dyskusyjny na temat pomocy medycznej i humanitarnej dla dotkniętej wojną Ukrainy był istotnym elementem, biorąc pod uwagę sytuację za wschodnią granicą. Powiat Jarosławski reprezentował Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak który przekazał w imieniu Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota list gratulacyjny, pamiątkową ramkę i album z jarosławskimi pocztówkami.
  • Galeria

16 września odbyło się 1️⃣1️⃣0️⃣-lecie Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Archikatedrze pw. Św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP.

Następnie uczestnicy, w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry, przemaszerowali ulicami miasta do budynku Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. W następnej kolejności przystąpiono do części oficjalnej, została otwarta wystawa fotograficzna „Ku chwale Bożej i na ratunek bliźnim”, a także przedstawiono historię WSPR.

Z kolei, panel dyskusyjny na temat pomocy medycznej i humanitarnej dla dotkniętej wojną Ukrainy był istotnym elementem, biorąc pod uwagę sytuację za wschodnią granicą.

Powiat Jarosławski reprezentował Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak który przekazał w imieniu Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota list gratulacyjny, pamiątkową ramkę i album z jarosławskimi pocztówkami.