Pomoc humanitarna dla Użhorodu

  • Wydrukuj
  • Email
  • Pomoc humanitarna dla Użhorodu. 16 września 2022 roku  z Jarosławia wyruszył  Radny Powiatowy, Przewodniczący Komisji Promocji Kultury, Sportu i Współpracy Miedzynarodowej Pan Kamil Dziukiewicz z pomocą humanitarną z Powiatu Jarosławskiego i Powiatu Świeckiego. do Użgorodu - naszego partnerskiego powiatu na Ukrainie Relacjonując sytuację jaka ma miejsce u naszych przyjaciół z Zakarpacia mówi: -Na zachodzie Ukrainy, a w szczególności Uzhorodzie nie odczuwa się wojny i alarmów. Wszystko funkcjonuje bez zakłóceń. Powiat jednak cały czas potrzebuje wsparcia, ponieważ są regionem do którego przyjeżdżają ludzie z zatakowanej Ukrainy. Na granicy jest bardzo dużo aut wracających na Ukrainę i wyjeżdżających z Ukrainy ,są bardzo duże kolejki.- relacjonuje Radny Kamil Dziukiewicz. Przy okazji wizyty Radny odwiedził Uzhorodzki Urząd, gdzie spotkał się z przedstawicielami administracji, którzy opowiedzieli o swojej aktualnej pracy w czasie wojny na Ukrainie. Na zakończenie pragniemy przekazać słowa podziękowania dla Powiatu Świeckiego, który również przekazał materiały dla naszych przyjaciół z Ukrainy. - Dziękujemy za partnerską współpracę i przekazanie środków finansowych na zakup niezbędnych materiałów. Pani Iwono Koralewska współpraca z Panią to sama przyjemność -  podsumowuje Radny Kamil Dziukiewicz, dodając, iż bardzo się cieszy że mógł się spotkać i porozmawiać oraz z bliska zobaczyć sytuację na Ukrainie.  - Na moje ręce przekazali list wdzięczności za dotychczasową pomoc.
  • Galeria

16 września 2022 roku  z Jarosławia wyruszył  Radny Powiatowy, Przewodniczący Komisji Promocji Kultury, Sportu i Współpracy Miedzynarodowej

Pan Kamil Dziukiewicz z pomocą humanitarną z Powiatu Jarosławskiego i Powiatu Świeckiego. 🤝 do Użgorodu - naszego partnerskiego powiatu na Ukrainie 🇺🇦

Relacjonując sytuację jaka ma miejsce u naszych przyjaciół z Zakarpacia mówi:

-Na zachodzie Ukrainy, a w szczególności Uzhorodzie nie odczuwa się wojny i alarmów. Wszystko funkcjonuje bez zakłóceń. Powiat jednak cały czas potrzebuje wsparcia, ponieważ są regionem do którego przyjeżdżają ludzie z zatakowanej Ukrainy. Na granicy jest bardzo dużo aut wracających na Ukrainę i wyjeżdżających z Ukrainy ,są bardzo duże kolejki.- relacjonuje Radny Kamil Dziukiewicz.

Przy okazji wizyty Radny odwiedził Uzhorodzki Urząd, gdzie spotkał się z przedstawicielami administracji, którzy opowiedzieli o swojej aktualnej pracy w czasie wojny na Ukrainie.

Na zakończenie pragniemy przekazać słowa podziękowania dla Powiatu Świeckiego, który również przekazał materiały dla naszych przyjaciół z Ukrainy.

- Dziękujemy za partnerską współpracę i przekazanie środków finansowych na zakup niezbędnych materiałów. Pani Iwono Koralewska współpraca z Panią to sama przyjemność -  podsumowuje Radny Kamil Dziukiewicz, dodając, iż bardzo się cieszy że mógł się spotkać i porozmawiać oraz z bliska zobaczyć sytuację na Ukrainie.  - Na moje ręce przekazali list wdzięczności za dotychczasową pomoc.