Wygrana Oxynet Jarosław w Zielonej Górze

  • Wydrukuj
  • Email
  • Wygrana Oxynet Jarosław w Zielonej Górze. Oxynet Jarosław wygrał trudny, swój już piaty mecz w tym sezonie. W Zielonej Górze pokonał Palmiarnię 3:1 w Lotto Superlidze. W tabeli Oxynet zajmuje 2 miejsce, mając identyczny dorobek co Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – po 16 punktów. Jak wyglądał miniony tydzień w wykonaniu tenisistów stołowych Oxynetu? Bardzo pracowicie, bowiem od wtorku do niedzieli rozegrali 3 mecze. Najważniejsze, że 2 z nich wygrali i zdobyli 6 punktów. Zagrali w Bydgoszczy, Jarosławiu i we wspomnianej Zielonej Górze. Zacznijmy zatem od… końca! Przeciwko ZKS Palmiarnia zespół poprowadził współpracujący z naszym klubem Szymon Kulczycki, ojciec Alana. To dla nich obydwu szczególny mecz, gdyż pochodzą z Gorzowa Wielkopolskiego, więc pojedynki z zielonogórzanami traktują jak derby. Palmiarnia po dwóch ostatnich zwycięstwach ustawiła skład w ten sposób, by wygrać za 3 punkty. Ale ten plan „popsuł” już na samym początku rywalizacji świetnie grający Alan Kulczycki. Nasz junior pokonał 3:0 Kamila Nalepę, który 2 dni wcześniej ograł utytułowanego i doświadczonego Daniela Góraka, zresztą kiedyś grającego też w barwach Jarosławia. Na 2:0 podwyższył Woo Hyeonggyu, który znów – podobnie jak w meczu z bytomianami - okazał się bohaterem Oxynet Jarosław! Pokonał bez straty seta Mateusza Zalewskiego i Kamila Nalepę. Jedynie Yaroslav Zhmudenko przegrał z Taisei Matsushitą 0:3. - Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, szczególnie dlatego, że odniesionego z zespołem będącym na fali i w moje urodziny. To są bardzo ważne 3 punkty, bo dotychczas graliśmy z zespołami raczej z dolnej części tabeli i mamy ich w sumie 16. To sprawia, że ze spokojem, ale i optymizmem patrzymy na dalszą część rozgrywek Lotto Superligi – mówi Kamil Dziukiewicz. ​Palmiarnia Zielona Góra – Oxynet Jarosław 1:3 Kamil Nalepa – Alan Kulczycki 0:3 (7:11, 9:11, 10:12) Mateusz Zalewski – Woo Hyeonggyu 0:3 (6:11, 8:11, 11:13) Taisei Matsushita – Yaroslav Zhmudenko 3:0 (11:4, 11:6, 11:8) Kamil Nalepa – Woo Hyeonggyu 0:2 (4:11, 6:11) W piątek, 21 października Oxynet odniósł czwarte zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując w hali MOSiR Jarosław Akademię Zamojską Zamość 3:1. Bohaterem tego spotkania był z kolei Irańczyk Amirreza Abbasi, który wygrał z Jakubem Folwarskim 3:2 i w decydujące grze singlowej z Anglikiem Andrew Baggaleyem 2:0. Wcześniej na 2:0 podwyższył Yaroslav Zhmudenko po zwycięstwie z Andrew Baggaleyem 3:1. Ambitnie też walczył nasz junior Alan Kulczycki, uczeń jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego kierowanej przez Kamila Dziukiewicza, z doświadczonym Piotrem Chodorskim. Alan Kulczycki remisował 1:1, ale kolejne sety należały do Piotra Chodorskiego, kiedyś grającego w barwach zespołu z Jarosławia. ​Oxynet Jarosław – Akademia Zamojska Zamość 3:1 Amirreza Abbasi – Jakub Folwarski 3:2 (11:5, 12:10, 8:11, 12:14, 11:9) Yaroslav Zhmudenko – Andrew Baggaley 3:1 (11:7, 11:5, 6:11, 11:6) Alan Kulczycki – Piotr Chodorski 1:3 (6:11, 11:5, 7:11, 6:11) Amirreza Abbasi – Andrew Baggaley 2:0 (11:5, 12:10) Jedynej porażki jarosławski zespół doznał – po dwóch wcześniejszych triumfach – z Wicemistrzem Polski Lotto Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz 0:3 na wyjeździe. Yaroslav Zhmudenko uległ Taku Takakiwie 0:3, Woo Hyeonggyu przegrał z Arturem Grelą 1:3 i Alan Kulczycki z Vladislavem Ursu 0:3. Tym razem w rezerwie był Amirreza Abbasi. Mecz bez większej historii, ale takie też się zdarzają. Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Oxynet Jarosław 3:0 Taku Takakiwa – Yaroslav Zhmudenko 3:0 (11:7, 11:6, 11:8) Artur Grela - Woo Hyeonggyu 3:1 (11:8, 11:6, 5:11, 11:7) Vladislav Ursu - Alan Kulczycki 3:0 (11:5, 11:9, 12:10) X X X Ranking indywidualny Indywidualnie najlepiej spisują się Amirreza Abbasi – bilans gier 5-0 i Woo Hyeonggyu 5-1 oraz Yaroslav Zhmudenko 5-3. Z kolei utalentowany junior Alan Kulczycki ma 2-5. Czekamy jeszcze na debiut Hwang Minha, brązowego medalisty niedawnych Drużynowych Mistrzostw Świata. Wszystkie tegoroczne mecze Oxynet Jarosław w Lotto Superlidze będą rozpoczynać się o g. 17:00 w hali MOSiR. Najbliższe spotkania w roli gospodarza odbędą się w następujących terminach: 28 października z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, 18 listopada z Dekorglassem Działdowo i 16 grudnia z Energą Manekin Toruń. X X X Międzynarodowe sprawdziany Anny Brzyskiej i Alana Kulczyckiego Przygotowująca się do Młodzieżowych Mistrzostw Świata Anna Brzyska zagra w listopadzie w międzynarodowych turniejach na Węgrzech i Słowacji. W tym drugim kraju wystąpi także Alan Kulczycki. Oboje są uczniami jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. 17-letnia Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław) będzie rywalizować w węgierskim Szombathely w terminie 3-5 listopada, a w składzie reprezentacji jest też m.in. Zuzanna Wielgos. Niedawno razem zdobyły w Rumunii brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21 w deblu. Z kolei rok wcześniej sięgnęły po brąz ME Juniorek w Chorwacji w tej samej konkurencji. W WTT Youth Contender zmagania odbywać się będą tylko w singlu. Podobnie będzie także w dniach 7-9 listopada w Senec na Słowacji. Wystąpi tam również 16-letni Alan Kulczycki z Oxynet Jarosław. Zawody do lat 17 i 19 zaplanowane są w terminie 11-13 listopada. ​Anna Brzyska zakwalifikowała się do Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które od 4 do 11 grudnia rozegrane zostaną w Tunezji. Informacja prasowa (tekst, zdj) Oxynet Jarosław
  • Galeria

Oxynet Jarosław wygrał trudny, swój już piaty mecz w tym sezonie. W Zielonej Górze pokonał Palmiarnię 3:1 w Lotto Superlidze. W tabeli Oxynet zajmuje 2 miejsce, mając identyczny dorobek co Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – po 16 punktów.

Jak wyglądał miniony tydzień w wykonaniu tenisistów stołowych Oxynetu? Bardzo pracowicie, bowiem od wtorku do niedzieli rozegrali 3 mecze. Najważniejsze, że 2 z nich wygrali i zdobyli 6 punktów. Zagrali w Bydgoszczy, Jarosławiu i we wspomnianej Zielonej Górze. Zacznijmy zatem od… końca!

Przeciwko ZKS Palmiarnia zespół poprowadził współpracujący z naszym klubem Szymon Kulczycki, ojciec Alana. To dla nich obydwu szczególny mecz, gdyż pochodzą z Gorzowa Wielkopolskiego, więc pojedynki z zielonogórzanami traktują jak derby.

Palmiarnia po dwóch ostatnich zwycięstwach ustawiła skład w ten sposób, by wygrać za 3 punkty. Ale ten plan „popsuł” już na samym początku rywalizacji świetnie grający Alan Kulczycki. Nasz junior pokonał 3:0 Kamila Nalepę, który 2 dni wcześniej ograł utytułowanego i doświadczonego Daniela Góraka, zresztą kiedyś grającego też w barwach Jarosławia.

Na 2:0 podwyższył Woo Hyeonggyu, który znów – podobnie jak w meczu z bytomianami - okazał się bohaterem Oxynet Jarosław! Pokonał bez straty seta Mateusza Zalewskiego i Kamila Nalepę. Jedynie Yaroslav Zhmudenko przegrał z Taisei Matsushitą 0:3.

- Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, szczególnie dlatego, że odniesionego z zespołem będącym na fali i w moje urodziny. To są bardzo ważne 3 punkty, bo dotychczas graliśmy z zespołami raczej z dolnej części tabeli i mamy ich w sumie 16. To sprawia, że ze spokojem, ale i optymizmem patrzymy na dalszą część rozgrywek Lotto Superligi – mówi Kamil Dziukiewicz.

​Palmiarnia Zielona Góra – Oxynet Jarosław 1:3

Kamil Nalepa – Alan Kulczycki 0:3 (7:11, 9:11, 10:12)

Mateusz Zalewski – Woo Hyeonggyu 0:3 (6:11, 8:11, 11:13)

Taisei Matsushita – Yaroslav Zhmudenko 3:0 (11:4, 11:6, 11:8)

Kamil Nalepa – Woo Hyeonggyu 0:2 (4:11, 6:11)

W piątek, 21 października Oxynet odniósł czwarte zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując w hali MOSiR Jarosław Akademię Zamojską Zamość 3:1.

Bohaterem tego spotkania był z kolei Irańczyk Amirreza Abbasi, który wygrał z Jakubem Folwarskim 3:2 i w decydujące grze singlowej z Anglikiem Andrew Baggaleyem 2:0.

Wcześniej na 2:0 podwyższył Yaroslav Zhmudenko po zwycięstwie z Andrew Baggaleyem 3:1. Ambitnie też walczył nasz junior Alan Kulczycki, uczeń jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego kierowanej przez Kamila Dziukiewicza, z doświadczonym Piotrem Chodorskim. Alan Kulczycki remisował 1:1, ale kolejne sety należały do Piotra Chodorskiego, kiedyś grającego w barwach zespołu z Jarosławia.

​Oxynet Jarosław – Akademia Zamojska Zamość 3:1

Amirreza Abbasi – Jakub Folwarski 3:2 (11:5, 12:10, 8:11, 12:14, 11:9)

Yaroslav Zhmudenko – Andrew Baggaley 3:1 (11:7, 11:5, 6:11, 11:6)

Alan Kulczycki – Piotr Chodorski 1:3 (6:11, 11:5, 7:11, 6:11)

Amirreza Abbasi – Andrew Baggaley 2:0 (11:5, 12:10)

Jedynej porażki jarosławski zespół doznał – po dwóch wcześniejszych triumfach – z Wicemistrzem Polski Lotto Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz 0:3 na wyjeździe.

Yaroslav Zhmudenko uległ Taku Takakiwie 0:3, Woo Hyeonggyu przegrał z Arturem Grelą 1:3 i Alan Kulczycki z Vladislavem Ursu 0:3. Tym razem w rezerwie był Amirreza Abbasi.

Mecz bez większej historii, ale takie też się zdarzają.

Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Oxynet Jarosław 3:0

Taku Takakiwa – Yaroslav Zhmudenko 3:0 (11:7, 11:6, 11:8)

Artur Grela - Woo Hyeonggyu 3:1 (11:8, 11:6, 5:11, 11:7)

Vladislav Ursu - Alan Kulczycki 3:0 (11:5, 11:9, 12:10)

X X X

Ranking indywidualny

Indywidualnie najlepiej spisują się Amirreza Abbasi – bilans gier 5-0 i Woo Hyeonggyu 5-1 oraz Yaroslav Zhmudenko 5-3. Z kolei utalentowany junior Alan Kulczycki ma 2-5. Czekamy jeszcze na debiut Hwang Minha, brązowego medalisty niedawnych Drużynowych Mistrzostw Świata.

Wszystkie tegoroczne mecze Oxynet Jarosław w Lotto Superlidze będą rozpoczynać się o g. 17:00 w hali MOSiR. Najbliższe spotkania w roli gospodarza odbędą się w następujących terminach: 28 października z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, 18 listopada z Dekorglassem Działdowo i 16 grudnia z Energą Manekin Toruń.

X X X

Międzynarodowe sprawdziany Anny Brzyskiej i Alana Kulczyckiego

Przygotowująca się do Młodzieżowych Mistrzostw Świata Anna Brzyska zagra w listopadzie w międzynarodowych turniejach na Węgrzech i Słowacji. W tym drugim kraju wystąpi także Alan Kulczycki. Oboje są uczniami jarosławskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

17-letnia Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław) będzie rywalizować w węgierskim Szombathely w terminie 3-5 listopada, a w składzie reprezentacji jest też m.in. Zuzanna Wielgos.

Niedawno razem zdobyły w Rumunii brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-21 w deblu. Z kolei rok wcześniej sięgnęły po brąz ME Juniorek w Chorwacji w tej samej konkurencji.

W WTT Youth Contender zmagania odbywać się będą tylko w singlu. Podobnie będzie także w dniach 7-9 listopada w Senec na Słowacji. Wystąpi tam również 16-letni Alan Kulczycki z Oxynet Jarosław. Zawody do lat 17 i 19 zaplanowane są w terminie 11-13 listopada.

​Anna Brzyska zakwalifikowała się do Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które od 4 do 11 grudnia rozegrane zostaną w Tunezji.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj) Oxynet Jarosław