Przekazanie pomocy dla Kościoła św. Piotra i Pawła w Jaworowie

  • Wydrukuj
  • Email
  • Przekazanie pomocy dla Kościoła św. Piotra i Pawła w Jaworowie. Od wielu lat trwa zwyczaj wspierania przez radnych Rady Powiatu Jarosławskiego polskiej parafii rzymskokatolickiej w ukraińskim Jaworowie. Zazwyczaj są to pieniądze zebrane przez radnych oraz wsparcie materialne zaoferowane przez lokalnych sponsorów. W tym roku w akcję włączyły się firmy, m.in. Sokołów S.A oraz San Pajda. Rada Powiatu zebrała kwotę 2 150 zł. 12 grudnia 2022 r. Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot  przekazał na ręce ks. Marka Niedźwieckiego zebrane produkty, środki finansowe oraz niezbędne w trudnej sytuacji na Ukrainie w związku z brakiem dostaw energii elektrycznej, m.in. agregat prądotwórczy i grzejniki elektryczne konwektorowe. W tym roku, kiedy Rosja napadła na Ukrainę pomoc, która jest przekazywana ma jeszcze większe znaczenie. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przebieg tej szlachetnej inicjatywy. Fot.Monika Maj-Lichończak
  • Galeria

Od wielu lat trwa zwyczaj wspierania przez radnych Rady Powiatu Jarosławskiego polskiej parafii rzymskokatolickiej w ukraińskim Jaworowie. Zazwyczaj są to pieniądze zebrane przez radnych oraz wsparcie materialne zaoferowane przez lokalnych sponsorów. W tym roku w akcję włączyły się firmy, m.in. Sokołów S.A oraz San Pajda. Rada Powiatu zebrała kwotę 2 150 zł.

12 grudnia 2022 r. Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot  przekazał na ręce ks. Marka Niedźwieckiego zebrane produkty, środki finansowe oraz niezbędne w trudnej sytuacji na Ukrainie w związku z brakiem dostaw energii elektrycznej, m.in. agregat prądotwórczy i grzejniki elektryczne konwektorowe.

W tym roku, kiedy Rosja napadła na Ukrainę pomoc, która jest przekazywana ma jeszcze większe znaczenie. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przebieg tej szlachetnej inicjatywy.

 

Fot.Monika Maj-Lichończak