Budżet Powiatu Jarosławskiego na 2023 został uchwalony!

• Budżet Powiatu Jarosławskiego na 2023 został uchwalony!. 22 grudnia 2022 roku odbyła się ostatnia w tym roku LVIII Sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Głównym jej punktem było przyjęcie budżetu na rok 2023. Został on przyjęty większością głosów. Łączna kwota planowanych dochodów budżetu Powiatu to 218 285 768,97 zł, natomiast wydatków 212 785 768,97 zł.  Kwota planowanej nadwyżki budżetowej w wysokości 5 500 000 zł zostanie przeznaczona na wykup papierów wartościowych emitowanych w poprzednich latach. Ponadto Radni dokonali zmian w uchwale budżetowej  na rok 2022 w ramach której m.in. zwiększyli plan wydatków budżetu Powiatu Jarosławskiego na rok 2022 o kwotę 100 000 zł w dziale transport i łączność oraz dokonali zmiany w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Jarosławskiego. W tym dniu radni uchwalili również, m.in, rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu oraz zapewnienia całodobowego dostępu do nich w niedzielę, święta oraz dni wolne od pracy, opłaty za usunięcie pojazdu z drogi, jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu na rok 2023, plan pracy – kontroli na 2023 rok Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Jarosławskiego oraz plan pracy Komisji Skarg, Wniosków  i Petycji Rady Powiatu Jarosławskiego na 2023 rok. Na zakończenie Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot podziękował Radzie Powiatu za przyjęcie budżetu na 2023 rok. - Chciałbym podziękować za przyjęcie budżetu. To  trudny budżet, na trudne czasy, ale zapewnia realizację zadań stawianych przed samorządem powiatu. Pod tym kątem jest to budżet bezpieczny– skomentował Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot. Przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego Marian Fedor przekazał zebranym najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.