Podpisanie umowy na prace badawcze

  • Wydrukuj
  • Email
  • Podpisanie umowy na prace badawcze. 22 maja br. w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu została zawarta umowa na prace badawcze, których efektem będzie opracowanie optymalnych metod zastosowania technologii GIS do podniesienia efektywności zarządzania w samorządzie terytorialnym. Jednym z sygnatariuszy był Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, który włączył się w ten projekt i wesprze merytorycznie w postaci zaplecza danych. W wydarzeniu obecny był także m.in. Poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan. Działania będą prowadzone przez studentów kierunku Geodezja i Kartografia PWSTE w Jarosławiu przy wsparciu pracowników naukowych uczelni. Bazą będą dane dostarczone przez samorządy miasta Jarosławia i powiatu jarosławskiego, które z kolei uzyskają dostęp do rezultatów prac. Esri Polska, oddział światowego lidera oraz pioniera oprogramowania systemów informacji geograficznej (GIS). Jako patron przedsięwzięcia, zapewni uczelni potrzebne licencje na oprogramowanie ArcGIS, a realizatorom projektu – wsparcie eksperckie ze strony pracowników firmy. Zdj. PWSTE Jarosław
  • Galeria

22 maja br. w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu została zawarta umowa na prace badawcze, których efektem będzie opracowanie optymalnych metod zastosowania technologii GIS do podniesienia efektywności zarządzania w samorządzie terytorialnym. Jednym z sygnatariuszy był Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, który włączył się w ten projekt i wesprze merytorycznie w postaci zaplecza danych. W wydarzeniu obecny był także m.in. Poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan.

Działania będą prowadzone przez studentów kierunku Geodezja i Kartografia PWSTE w Jarosławiu przy wsparciu pracowników naukowych uczelni. Bazą będą dane dostarczone przez samorządy miasta Jarosławia i powiatu jarosławskiego, które z kolei uzyskają dostęp do rezultatów prac. Esri Polska, oddział światowego lidera oraz pioniera oprogramowania systemów informacji geograficznej (GIS). Jako patron przedsięwzięcia, zapewni uczelni potrzebne licencje na oprogramowanie ArcGIS, a realizatorom projektu – wsparcie eksperckie ze strony pracowników firmy.

 

Zdj. PWSTE Jarosław