XXI Jarmark Sztuki Ludowej - Pruchnickie Sochaczki

• XXI Jarmark Sztuki Ludowej - Pruchnickie Sochaczki. W minioną niedzielę tj. 16 lipca na zabytkowym Rynku w Pruchniku odbyło się wspaniałe wydarzenie – XXI Jarmark Sztuki Ludowej „Pruchnickie Sochaczki”. Jego głównym celem jest popularyzacja dorobku twórców z dziedzin objętych programem „ Ginące Zawody”. Na straganach można było znaleźć zabawki z drewna, wyroby kulinarne, ceramikę, koronki, wiklinę i wiele innych. To bez wątpienia jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w Powiecie Jarosławskim. W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak oraz Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła. Impreza zorganizowana została przez Centrum  Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej i Urząd Miasta w Pruchniku. Zdj. Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku/dziękujemy.

Zdj. Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku/dziękujemy.