Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

  • Wydrukuj
  • Email
  • Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 1944 r. wybuchło powstanie warszawskie - największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Przez 63 dni żołnierze Armii Krajowej prowadzili heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej. W Jarosławiu, na placu przy Kolegiacie pw. Bożego Ciała odbyły się obchody upamiętniające powstanie warszawskie. Ceremonia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu, po czym złożono wiązanki kwiatów przed pomnikiem. W uroczystości uczestniczyli m.in Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak, Radni Powiatowi: Kamil Dziukiewicz oraz Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, którzy złożyli wiązanki biało-czerwonych kwiatów. Wydarzenie było okazją dla wszystkich uczestników do zatrzymania się na chwilę, aby oddać hołd bohaterom powstania i przypomnieć sobie o niezłomnej duchowości narodu polskiego w czasach największej próby. Zdj. Dorota Pupka źródło: dzieje.pl
  • Galeria

1 sierpnia 1944 r. wybuchło powstanie warszawskie - największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Przez 63 dni żołnierze Armii Krajowej prowadzili heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.

W Jarosławiu, na placu przy Kolegiacie pw. Bożego Ciała odbyły się obchody upamiętniające powstanie warszawskie. Ceremonia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu, po czym złożono wiązanki kwiatów przed pomnikiem. W uroczystości uczestniczyli m.in Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak, Radni Powiatowi: Kamil Dziukiewicz oraz Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, którzy złożyli wiązanki biało-czerwonych kwiatów.

Wydarzenie było okazją dla wszystkich uczestników do zatrzymania się na chwilę, aby oddać hołd bohaterom powstania i przypomnieć sobie o niezłomnej duchowości narodu polskiego w czasach największej próby.

 

Zdj. Dorota Pupka

źródło: dzieje.pl