Beatyfikacja Rodziny Ulmów

  • Wydrukuj
  • Email
  • Beatyfikacja Rodziny Ulmów. 10 września 2023 roku w Markowej odbyła się Beatyfikacja Rodziny Ulmów zamordowanych 24 marca 1944 roku przez niemieckich okupantów za ukrywanie w swoim domu Żydów. To wyjątkowe wydarzenie, którym żyje nadal niemal cały świat, zgromadziło tysiące wiernych, hierarchów kościelnych, przedstawicieli rządu i społeczeństwa. W uroczystości wziął udział także Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot wraz z małżonką. Mszy Świętej przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu Papieża Franciszka dokonał aktu beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich Siedmiorga Dzieci. Podczas homilii Kardynał Marcello Semeraro przypomniał tragiczne okoliczności, w jakich zginęła Rodzina oraz podkreślił wartość miłości, bezinteresowności i odwagi. Rodzina Ulmów to wzór dla wszystkich ludzi, którzy w obliczu niesprawiedliwości i zagrożenia potrafili wykazać się miłością bliźniego.
  • Galeria

10 września 2023 roku w Markowej odbyła się Beatyfikacja Rodziny Ulmów zamordowanych 24 marca 1944 roku przez niemieckich okupantów za ukrywanie w swoim domu Żydów.

To wyjątkowe wydarzenie, którym żyje nadal niemal cały świat, zgromadziło tysiące wiernych, hierarchów kościelnych, przedstawicieli rządu i społeczeństwa.

W uroczystości wziął udział także Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot wraz z małżonką.

Mszy Świętej przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Marcello Semeraro, Prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu Papieża Franciszka dokonał aktu beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich Siedmiorga Dzieci. Podczas homilii Kardynał Marcello Semeraro przypomniał tragiczne okoliczności, w jakich zginęła Rodzina oraz podkreślił wartość miłości, bezinteresowności i odwagi.

Rodzina Ulmów to wzór dla wszystkich ludzi, którzy w obliczu niesprawiedliwości i zagrożenia potrafili wykazać się miłością bliźniego.