Narodowe Czytanie 2023

  • Wydrukuj
  • Email
  • Narodowe Czytanie 2023. Już po raz kolejny przedstawiciele Powiatu Jarosławskiego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej. W naszym regionie, Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej odbyło się 9 września 2023 r., na jarosławskim rynku. Patronat nad wydarzeniem sprawowali: Starosta Jarosławski i Burmistrza Miasta Jarosławia. Organizatorami były instytucje: Miejska Biblioteka Publiczna m. A. Fredry w Jarosławiu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego – Filia w Jarosławiu przy PZPW w Rzeszowie. Wśród lektorów był Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot. Wraz ze Starostą, w akcji uczestniczyli także: Skarbnik Powiatu Jarosławskiego Agnieszka Mroczka, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Marta Kurpiel oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Monika Maj-Lichończak, a także przedstawiciele władz Miasta Jarosławia, jarosławianie, nauczyciele, uczniowie i czytelnicy biblioteki. Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” stanowiło okazję do refleksji nad polską tożsamością, historią i literaturą. Wydarzenie to potwierdziło, że literatura nadal ma moc łączenia ludzi i inspiracji do dyskusji.
  • Galeria

Już po raz kolejny przedstawiciele Powiatu Jarosławskiego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej. W naszym regionie, Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej odbyło się 9 września 2023 r., na jarosławskim rynku. Patronat nad wydarzeniem sprawowali: Starosta Jarosławski i Burmistrza Miasta Jarosławia.

Organizatorami były instytucje: Miejska Biblioteka Publiczna m. A. Fredry w Jarosławiu oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego – Filia w Jarosławiu przy PZPW w Rzeszowie.

Wśród lektorów był Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot. Wraz ze Starostą, w akcji uczestniczyli także: Skarbnik Powiatu Jarosławskiego Agnieszka Mroczka, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Marta Kurpiel oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu Monika Maj-Lichończak, a także przedstawiciele władz Miasta Jarosławia, jarosławianie, nauczyciele, uczniowie i czytelnicy biblioteki.

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” stanowiło okazję do refleksji nad polską tożsamością, historią i literaturą. Wydarzenie to potwierdziło, że literatura nadal ma moc łączenia ludzi i inspiracji do dyskusji.