• Otwarcie nowo wybudowanej Świetlicy Wiejskiej w Sośnicy oraz obchody Święta Niepodległości. 11 listopada 2023 w Sośnicy obchodzony był Narodowy Dzień Niepodległości. Obok obchodów patriotycznych, odbyło się uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej. Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie, pod pomnikiem „Zasiedlenia wsi Sośnica” złożono wiązanki okolicznościowe. W dalszej części obchodów nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przy nowo wybudowanej Świetlicy Wiejskiej w Sośnicy. Powiat Jarosławski reprezentowali Członkowie Zarządu Powiatu Jarosławskiego Marek Kisielewicz oraz Marek Sobolewski. W imieniu Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota, Radny Marek Kisielewicz odczytał i złożył na ręce Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara, pamiątkowy list gratulacyjny. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, Poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, oraz przedstawiciele lokalnej społeczności. W części artystycznej odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Stowarzyszenia Orkiestra Dęta w Sośnicy, a także montaż słowno – muzyczny „Tobie Polsko” przygotowany przez uczniów miejscowej szkoły. Wystąpili również pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Sośnicy, przedstawiając program patriotyczny. Zdj. Urząd Gminy Radymno / dziękujemy.

Zdj. Urząd Gminy Radymno / dziękujemy.