II Sympozjum naukowe „Opieka paliatywna i hospicyjna w służbie człowiekowi”

  • Wydrukuj
  • Email
  • II Sympozjum naukowe „Opieka paliatywna i hospicyjna w służbie człowiekowi”. Sympozjum, które odbyło się 1 grudnia 2023 roku w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu było okazją do podjęcia dyskusji i refleksji na temat opieki paliatywnej i hospicyjnej przez środowisko naukowe, medyczne jak i samych chorych oraz ich rodziny, a także ogół społeczeństwa. Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu we współpracy z Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Radną Powiatu Jarosławskiego Barbarą Stawarz. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota, który osobiście uczestniczył w wydarzeniu. Powiat Jarosławski reprezentowała także Naczelnik Edukacji i Spraw Społecznych Marta Kurpiel. Obecni byli również m.in.: Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z Powiatu Jarosławskiego, przedstawiciele samorządów, środowiska medycznego oraz studenci, uczniowie i lokalna społeczność. Ważnym aspektem poruszanym podczas sympozjum były problemy i potrzeby terminalnie chorych oraz rola wolontariuszy w niesieniu im pomocy. Zagadnienia zostały przedstawione z perspektywy ujęcia: medycznego, psychologicznego, duchowego i prawnego. Zdj. Dorota Pupka
  • Galeria

Sympozjum, które odbyło się 1 grudnia 2023 roku w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu było okazją do podjęcia dyskusji i refleksji na temat opieki paliatywnej i hospicyjnej przez środowisko naukowe, medyczne jak i samych chorych oraz ich rodziny, a także ogół społeczeństwa.

Organizatorem konferencji było Stowarzyszenie Przyjaciół Jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu we współpracy z Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Radną Powiatu Jarosławskiego Barbarą Stawarz.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota, który osobiście uczestniczył w wydarzeniu. Powiat Jarosławski reprezentowała także Naczelnik Edukacji i Spraw Społecznych Marta Kurpiel. Obecni byli również m.in.: Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman, Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych z Powiatu Jarosławskiego, przedstawiciele samorządów, środowiska medycznego oraz studenci, uczniowie i lokalna społeczność.

Ważnym aspektem poruszanym podczas sympozjum były problemy i potrzeby terminalnie chorych oraz rola wolontariuszy w niesieniu im pomocy. Zagadnienia zostały przedstawione z perspektywy ujęcia: medycznego, psychologicznego, duchowego i prawnego.

Zdj. Dorota Pupka