„Znaczenie pszczoły miodnej w gospodarce rolnej” konferencja w PANS

  • Wydrukuj
  • Email
  • „Znaczenie pszczoły miodnej w gospodarce rolnej” konferencja w PANS. W Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu odbyła się konferencja „Znaczenie pszczoły miodnej w gospodarce rolnej”. Wydarzenie, objęte honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego, było także okazją do świętowania 25-lecia istnienia Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jarosławiu i 145. rocznicy założenia pierwszej organizacji pszczelarskiej w Jarosławiu. W imieniu Starosty Jarosławskiego Kamila Dziukiewicza gratulacje w formie pamiątkowego grawertonu przekazała Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Monika Maj-Lichończak. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele NMP Królowej Polski w Jarosławiu, po której nastąpił przemarsz wraz ze sztandarami do PANS. Konferencja zaczęła się od wystąpienia Prezesa Regionalnego Związki Pszczelarzy Jana Sęka, który przywitał uczestników i przedstawił program. Tematy konferencji obejmowały przyszłość pszczelarstwa, gospodarkę pasieczną, anatomiczne i morfologiczne przystosowanie pszczół do zbierania nektaru i zapylania roślin oraz czynniki wpływające na wiosenny rozwój rodzin pszczelich. Na tę okoliczność Zarząd Powiatu Jarosławskiego wyraził zgodę na wypożyczenie historycznego sztandaru z zasobów Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich. Następnie odbyło się uroczyste otwarcie Pasieki Akademickiej na terenie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych. Zdj. Marcin Aleksander/Monika Maj-Lichończak
  • Galeria

W Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu odbyła się konferencja „Znaczenie pszczoły miodnej w gospodarce rolnej”. Wydarzenie, objęte honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego, było także okazją do świętowania 25-lecia istnienia Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jarosławiu i 145. rocznicy założenia pierwszej organizacji pszczelarskiej w Jarosławiu. 

W imieniu Starosty Jarosławskiego Kamila Dziukiewicza gratulacje w formie pamiątkowego grawertonu przekazała Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Monika Maj-Lichończak.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele NMP Królowej Polski w Jarosławiu, po której nastąpił przemarsz wraz ze sztandarami do PANS.

Konferencja zaczęła się od wystąpienia Prezesa Regionalnego Związki Pszczelarzy Jana Sęka, który przywitał uczestników i przedstawił program. Tematy konferencji obejmowały przyszłość pszczelarstwa, gospodarkę pasieczną, anatomiczne i morfologiczne przystosowanie pszczół do zbierania nektaru i zapylania roślin oraz czynniki wpływające na wiosenny rozwój rodzin pszczelich.

Na tę okoliczność Zarząd Powiatu Jarosławskiego wyraził zgodę na wypożyczenie historycznego sztandaru z zasobów Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich.

Następnie odbyło się uroczyste otwarcie Pasieki Akademickiej na terenie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych.

 

Zdj. Marcin Aleksander/Monika Maj-Lichończak