18 maja odbyła się noc muzeów w Jarosławiu!

• 18 maja odbyła się noc muzeów w Jarosławiu!. Podczas nocy muzeów można było zwiedzić liczne zabytki, w tym te na co dzień niedostępne: cerkiew pw. Przemienienia Pańskiego i po raz pierwszy w tym roku klasztor i kościół oo. Dominikanów, wielką izbę w kamienicy Rynek 6 (Salę Ślubów), wieżę ratusza, Salę Narad czy też gabinet Burmistrza Marcina Nazarewicza. Wśród odwiedzających był także Starosta Jarosławski Kamil Dziukiewicz wraz z rodziną. Tajemnice miasta można było odkrywać oczywiście także w Muzeum Kamienicy Orsettich, jak również w Podziemiach Jarosławskich: Podziemnym Przejściu Turystycznym pod kamienicami Orsettich, Attavantich i Gruszewiczów oraz Podziemnej Trasie Turystycznej im. prof. Feliksa Zalewskiego. Rynek Jarosławski tętnił życiem, licznie zebrani zwiedzający mieli okazję podziwiać zabytkowe budynki w nowym świetle, słuchać fascynujących opowieści przewodników i cieszyć się muzyką na żywo, która wypełniała przestrzeń miasta. Niecodzienną atrakcją, był uroczysty wjazd Królowej Jadwigi na jarosławski rynek. Tegoroczna noc muzeów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.