II sesja Rady Powiatu Jarosławskiego VII Kadencji

• II sesja Rady Powiatu Jarosławskiego VII Kadencji. Zakończyła się II sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Jednym z jej początkowych punktów było sprawozdanie z pracy Zarządu w okresie między sesjami, uzupełnione o obszerną informację z prac Starosty w tym okresie. Na sesję przybył Burmistrz Miasta Jarosławia Marcin Nazarewicz, który zapewnił o chęci współpracy pomiędzy dwoma samorządami. Na ręce Przewodniczącej Rady Powiatu Grażyny Strzelec złożył wizerunek patrona miasta bł. ojca Michała Czartoryskiego, jako symboliczną deklarację współpracy miasta Jarosławia z Powiatem Jarosławskim. Głównym tematem obrad było ustalenie składu stałych komisji Rady Powiatu:W skład Komisji Budżetowej weszli Radni: Przewodniczący Józef Długońoraz członkowie: Magdalena Rożek, Wacław Szkoła, Marcin Zaborniak, Józef Szkoła, Stanisław Górski, Jerzy Batycki, Barbara Stawarz.W skład Komisji Oświaty: Przewodnicząca Agnieszka PieniążekCzłonkowie: Marcin Jaworski, Tomasz Kulesza, Tomasz Legeny, , Magdalena Rożek, Andrzej Wyczawski, Szczepan Łąka, Teresa Duda, Krzysztof CebulakKomisji Rodziny, Zdrowia, Pomocy Społecznej: Przewodnicząca Teresa DudaCzłonkowie: Józef Długoń, Tomasz Kulesza, Barbara Stawarz, Agnieszka PieniążekKomisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: Przewodniczący Marek KucabCzłonkowie: Adam Gonciarz, , Marek Sobolewski, Andrzej WyczawskiKomisji Promocji, Kultury i Sportu i Współpracy Międzynarodowej: Przewodniczący Marcin JaworskiCzłonkowie: Szczepan Łąka, Marek Kucab, Tomasz Legeny, Marek Sobolewski, Marcin Zaborniak, Agnieszka Pieniążek, Dorota Gunia, Andrzej Wyczawski.Komisji Infrastruktury i Mienia Powiatu: Przewodniczący Wacław SzkołaCzłonkowie: Józef Długoń, Adam Gonciarz, Tomasz Legeny, Magdalena Rożek, , Dorota Gunia, Stanisław Górski, Krzysztof CebulakSkład osobowy Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Jarosławskiego: Przewodniczący: Marek SobolewskiSekretarz: Marcin Jaworski Członek: Teresa DudaSkład osobowy Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Jarosławskiego: Przewodniczący Jerzy BatyckiSekretarz Adam Gonciarz Członkowie Józef Długoń, Marek Kucab, Marcin JaworskiDo pracy w Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oddelegowani zostali jako członkowie: Wicestarosta Krzysztof Cebulak oraz Radny Wacław SzkołaW dalszej części obrad, Rada Powiatu Jarosławskiego ustaliła wynagrodzenie Starosty Jarosławskiego Kamila Dziukiewicza. Zostały także podjęte uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu Jarosławskiego na 2024 r. oraz w sprawie zmiany w Wieloletniej Prognozie Rada Powiatu przyjęła również uchwałę w sprawie zmiany Statutu Powiatu Jarosławskiego. Wynika ona ze zmniejszenia liczby radnych do 23, co z kolei spowodowane jest zmniejszeniem liczby mieszkańców w powiecie. Kolejną zmianą było rozdzielenie dotychczasowej Komisji Promocji, Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej na dwie komisje o brzmieniu: Komisja Promocji, Kultury i Sportu oraz osobną Komisję Współpracy Międzynarodowej. Utworzono także Komisję Statutową. Został zaktualizowany skład Rady Społecznej działającej przy Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu na kadencję 2022 – 2025, w związku z objęciem przez Kamila Dziukiewicza funkcji Starosty Jarosławskiego. Kamil Dziukiewicz został Przewodniczącym Rady Społecznej Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Marcin Zaborniak – przedstawicielem Rady Powiatu Jarosławskiego oraz Wiesław Krystecki – Przedstawicielem Wojewody Podkarpackiego. Rada Powiatu przyjęła sprawozdanie z wykonania „Rocznego Programu Współpracy Powiatu Jarosławskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok”. Radni zapoznali się również z „Oceną Zasobów Pomocy Społecznej za rok 2023”, przygotowaną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Głównym tematem obrad było ustalenie składu stałych komisji Rady Powiatu:

• W skład Komisji Budżetowej weszli Radni: Przewodniczący Józef Długoń

• W skład Komisji Oświaty: Przewodnicząca Agnieszka Pieniążek

• Komisji Rodziny, Zdrowia, Pomocy Społecznej: Przewodnicząca Teresa Duda

Członkowie: Józef Długoń, Tomasz Kulesza, Barbara Stawarz, Agnieszka Pieniążek

• Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: Przewodniczący Marek Kucab

Członkowie: Adam Gonciarz, , Marek Sobolewski, Andrzej Wyczawski

• Komisji Promocji, Kultury i Sportu i Współpracy Międzynarodowej: Przewodniczący Marcin Jaworski

• Komisji Infrastruktury i Mienia Powiatu: Przewodniczący Wacław Szkoła

• Skład osobowy Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Jarosławskiego: Przewodniczący: Marek Sobolewski

Sekretarz: Marcin Jaworski

Członek: Teresa Duda