• Wykonanie robót budowlanych w zakresie objętym Projektem dotyczącym scalenia gruntów położonych w obszarze wsi Boratyn gmina Chłopice realizowanym w ramach PROW na lata 2014-2020.  14.06.2024 r. Starosta Jarosławski Kamil Dziukiewicz wraz z Wicestarostą Krzysztofem Cebulakiem podpisali umowę na  „Wykonanie robót budowlanych w zakresie objętym Projektem dotyczącym scalenia gruntów położonych w obszarze wsi Boratyn gmina Chłopice realizowanym w ramach PROW na lata 2014-2020”. Powiat Jarosławski realizuje szereg projektów dotyczących scaleń gruntów. Projekty te są realizowane przy współfinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Działanie M04 - Inwestycje w środki trwałe, poddziałanie: Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa oraz Budżetu Państwa. Zamówienie pod nazwą „Wykonanie robót budowlanych w zakresie objętym Projektem dotyczącym scalenia gruntów położonych w obszarze wsi Boratyn gmina Chłopice realizowanym w ramach PROW na lata 2014-2020” realizowane jest w ramach projektu: „Scalenie gruntów położonych w obszarze wsi Boratyn gmina Chłopice”. Wartość dzisiejszej umowy to 4 852 147,05 zł, a wykonawcą jest spółka Bud-Trans z Wierzbnej. Planowany termin zakończenia robót to luty 2025 r. Roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia i obecnie zawieranej umowy, obejmują: 1)budowę i przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych oraz dojazdów do zabudowań poszczególnych uczestników scalenia; 2)wykonanie przepustów pod drogami z umocnieniami wlotów i zjazdów do działek; 3)wykonanie, renowację i korektę przebiegu urządzeń melioracji wodnych, tj. rowów odwadniających oraz systemów drenarskich i odprowadzenia wód, a także poprawę ich parametrów technicznych; 4)rekultywację gruntów, w tym likwidację wysokich i zbędnych miedz, skarp oraz ugorów, wąwozów i starych dróg poprzez nawiezienie ziemi, orkę i bronowanie, zabezpieczenia przeciwerozyjne oraz usunięcie drzew i zakrzaczeń; 5)inne roboty, w tym: nawiezienie ziemi oraz umocnienie skarpy, wyrównanie działki / likwidacja starego rowu, przetarcie / wyrównanie terenu, korekta przebiegu skarpy wraz z jej umocnieniem, usunięcie utwardzenia starej drogi, wyłożenie głębokiego korytka odprowadzającego wodę.

Powiat Jarosławski realizuje szereg projektów dotyczących scaleń gruntów.

do zabudowań poszczególnych uczestników scalenia;

2)wykonanie przepustów pod drogami z umocnieniami wlotów i zjazdów do działek;