Walne Zgromadzenie Spółdzielni Socjalnej ,,Ogród dokumentów"

• Walne Zgromadzenie Spółdzielni Socjalnej ,,Ogród dokumentów". Dzisiaj, 26.05.2024 roku, odbyło się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Socjalnej ,,Ogród dokumentów", podczas którego członków Spółdzielni, tj. Powiat Jarosławski reprezentował Kamil Dziukiewicz Starosta Powiatu Jarosławskiego a Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu – Przewodniczący Mariusz Mituś. Podczas Zgromadzenia zatwierdzono sprawozdania z działalności i finansowe za rok 2023 oraz udzielono absolutorium dla Prezesa Zarządu – Korneliusza Polita. Spółdzielnia Socjalna „Ogród dokumentów" została założona 8 lutego 2013 r. przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu (obecnie: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu) oraz Powiat Jarosławski. Jest podmiotem ekonomii społecznej, której celem jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dla realizacji swoich celów Spółdzielnia prowadzi działalność gospodarczą. Spółdzielnia posiada nowoczesny sprzęt ogrodniczy, sprzęt służący do wycinki drzew oraz sprzęt czyszczący.