• Odbiór inwestycji pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1717R Bobrówka – Wysock”. 16 lipca 2024 r. odbył się odbiór inwestycji pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1717R Bobrówka – Wysock”. Całkowita wartość zadania: 433 161,97 zł, z czego: 217 000,00 zł to pomoc finansowa Gminy Laszki 216 161,97 zł to wkład własny Powiatu Jarosławskiego. W wydarzeniu uczestniczyli Wicestarosta Jarosławski Krzysztof Cebulak, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu Paweł Tworek wraz z pracownikami oraz przedstawiciele wykonawcy z firmy PBI Infrastruktura S.A oraz przedstawiciel Gminy Laszki Janusz Kozioł. Zadanie zrealizowane zostało w zaledwie miesiąc (data podpisania umowy: 27.05.2024 r.) Wykonawcą inwestycji było Konsorcjum firm: Lider: PBI Infrastruktura S.A. z 23-200 Kraśnika, Partner: PBI WMB Sp. z o.o. z Sandomierza. Zadanie polegało na: * odnowieniu nawierzchni jezdni na długości 570 m poprzez: wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno – bitumiczną w ilości ok. 400 ton oraz wykonaniu warstwy ścieralnej o grubości 4 cm, • oczyszczeniu rowów wraz z ich profilowaniem, • wykonaniu zjazdów do działek rolniczych wraz z przepustami, • wzmocnieniu poboczy z kruszywa o grubości 18 cm To nie koniec prac wykonywanych na tej drodze. Obecnie firma CENTER-PROJEKT Rymarz Spółka Komandytowa z Jarosławia projektuje przebudowę dalszego odcinka drogi 1717R.

Całkowita wartość zadania: 433 161,97 zł, z czego:

🔘 217 000,00 zł to pomoc finansowa Gminy Laszki

🔘 216 161,97 zł to wkład własny Powiatu Jarosławskiego.